|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 6:17 | 03.29.2023

Класи робототехніки - будуть!

Чотири сучасних класи робототехніки вибороли чернігівські школи №3, 12, 29 і 35.

Конкурсний відбір шкіл Чернігова на створення на їх базі класів робототехніки проводило управління освіти міськради протягом місяця.

 Конкурсний відбір шкіл, які хочуть і можуть прийняти в себе таке обладнання, проходив у період з кінця лютого до початку березня. Загалом 10 чернігівських шкіл подали заявки на участь в ньому. З них реально претендували і змагалися -тобто мали і можливості, і бажання педагогів- приблизно шість.

 Головними умовами участі було те, що навчальні заклади мають надати відповідний кабінет для таких гуртків, а головне - мати ентузіастів-учителів інформатики, які можуть і хочуть навчати учнів робототехніці.

 «Педагоги, котрі були готові стати ще й керівниками занять з робототехніки, проходили співбесіду, - розповідає про конкурсний відбору шкіл, директор методичного центру Чернігівського міського управління освіти Яніна Тимошенко. -Серед головних вимог до таких учителів було володіння мовами програмування C++ і Python. По великому рахунку кваліфікація вчителя для цього конкурсного відбору була визначальним чинником. Спілкувалися з учителями-претенден-тами фахівці відомого на всю Україну броварського проекту BROBOTS, які приїхали до Чернігова спеціально для такої допомоги».

 З чотирьох педагогів-переможців троє - молоді хлопці, які нещодавно закінчили ВНЗ і володіють найбільш сучасними знаннями. Четвертою є вчителька інформатики з досвідом, яка постійно вчиться новому і готова вчитися далі. Була запропонована також система, за допомогою якої ці вчителі допомагатимуть один одному.

 Все обладнання для шкіл-переможців буде закуплене коштом міського бюджету. Самі ж класи робототехніки запрацюють вже з початку нового навчального року. Набір у гуртки розпочнеться також з вересня.

 Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)