|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:05 | 11.27.2022

Перемогли бюрократію і відновили школу

Унікальний випадок на теренах України: батьки школярів із Косачівки, що на Остерщині, перемогли в судах бюрократів із об’єднаної територіальної громади та відновили сільську школу. Після року простою та так званої оптимізації Косачівська школа знову приймає дітлахів.

1liniykaУ понеділок 2-го вересня 2019 року відновила своє життя Косачівська ЗОШ І-ІІІ ступенів. Після більш ніж 100 років з часу її будівництва це був перший випадок, коли її закрили. Навіть німецькі окупанти не зробили того, що зробили доморощені чинуші. Тож дату 2 вересня сміливо можна вважати другим днем народження Косачівської школи. Щоправда, після перейменування вона тепер уже має нову назву – Косачівський заклад загальної середньої освіти.

Урочисту лінійку відкривала новопризначена директорка Тетяна Володимирівна Литвиненко, яка повідомила про те, що цьогоріч до сільської альма-матер пішло 26 учнів. Варто було бачити, скільки радості та гордості було в очах батьків, дітей і вчителів! А от чинуші із числа керівників Деснянської ОТГ урочистості проігнорували. Свідомо чи ні, та факт залишається фактом. Мабуть, не можуть вони прийняти і пробачити того, що незаможні, але згуртовані селяни перемогли їх у законний і цивілізований спосіб. А й справді, нелегкий шлях до відкриття школи пройшли батьки дітлахів, домігшись того, щоб 28 листопада 2018 року Чернігівський окружний адміністративний суд своєю ухвалою постановив: «рішення Деснянської селищної ради від 24 травня 2018 року про реорганізацію Косачівської ЗОШ І–ІІІ ступенів шляхом злиття з Тужарською ЗОШ І-ІІ ступенів в Тужарський заклад загальної середньої освіти визнати протиправним і скасувати»!

1remontА 11 квітня 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд чітко вказав Деснянській селищній раді, що відповідачем (батьками, – Авт.) «розсудливо та аргументовано встановлено перевагу потенційної загрози для життя та здоров’я учнів над економічною вигодою від закриття школи». Нагадаємо, йдеться про те, що Тужар, куди чиновники відправили навчатися дітей із Косачівки, розташований в зоні гарантованого добровільного відселення. Відтак чиновники з Деснянської ОТГ остаточно програли батькам школярів із Косачівки, а апеляційна інстанція своєю постановою залишила рішення Чернігівського окружного адміністративного суду без змін.

Після таких подій і, де правди діти, нищівної поразки в суді, керівництво громади та відділу освіти, здавалося, мали б знайти кошти на усунення порушень, якими ті аргументували закриття навчального закладу. Йдеться про 2018 рік, коли спеціалістами управління ДСНС у Чернігівській області було проведено перевірку Косачівської школи щодо дотримання вимог пожежної та техногенної безпеки. Тоді за результатами проведеного заходу рятувальники виявили низку порушень техніки безпеки та застосували заходи реагування у вигляді зупинення функціонування навчального закладу до повного усунення порушень. Саме цей припис слугував аргументом для закриття школи.

За словами голови батьківського комітету Наталії Музики, винесений припис досі не виконано. Гроші на це Деснянська селищна рада не виділила. Більше того, в ОТГ не поспішають давати гроші на ремонт школи, тож батьки власними силами готували заклад до відкриття.

Пані Наталія переконана, що бездіяльність посадових осіб Деснянської селищної ради завдає шкоди навчальному закладу.

«На сьогодні посадовими особами селищної ради і відділу освіти робиться все для того, щоб школа не змогла функціонувати, – обурюється Наталія Музика. – В першу чергу вони роблять все для того, щоб у Косачівці залишилося менше дітей. Судіть самі: аби відвезти чотирьох дітей до Тужара, керівництво ОТГ утримує цілий автобус. Це нераціонально!».

А й дійсно, якщо основний аргумент керівників громади – економія коштів, то чому ж тоді утримують дитячий садок з чотирма дітьми і такою ж кількістю працівників? Чи не краще виділити ці кошти на ремонт школи, а дітей перевезти в одне із її приміщень?

Та й сам факт підвозу дітей із території, що закріплена за територією Косачівського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів до іншої школи, який знаходиться на іншій території, свідчить про нераціональне використання бюджетних коштів громади. Очевидно одне – голові Деснянської ОТГ Юрію Осташевському після нещодавнього корупційного скандалу явно не до дітей.

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)