|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:41 | 12.03.2022

Куликівська ОТГ оптимізуватиме освіту

В найближчі чотири роки Куликівська ОТГ планує реформувати мережу освітніх закладів на території громади. План вже розробили, цілі намітили – залишилося реалізувати.

«Децентралізація: реформування освіти на місцевому рівні» – проект, який проводила громадська організація Центр «Доброчин» у 5 пілотних областях: Чернігівській, Волинській, Херсонській, Одеській та Луганській. Куликівська ОТГ єдина з області взяла в ньому участь. В рамках проекту була складена «чесна» картина освіти в громаді. Проаналізовано всі наявні заклади освіти за багатьма критеріями, як-от матеріально-технічний стан, розташування, кількість учнів і вчителів, вартість навчання одного учня для громади. На основі зібраної інформації був розроблений оптимальний план розвитку освіти.

«Заклади освіти до громади передали в серпні минулого року, – розповідає начальник управління освіти, культури, туризму, сім’ї , молоді і спорту Куликівської ОТГ Світлана Масльонка. – І перед громадою постало чимало викликів: оптимізація освітньої мережі, створення освітніх округів та опорних шкіл. В громаді одинадцять шкіл: шість із них І-ІІІ ст., чотири – І-ІІ ступенів, і одна І ступеня, де вчать 11 учнів. Ситуація складається таким чином, що утримувати малокомплектні школи, особливо якщо вони знаходяться у великих старих будівлях, громаді дорого. Адже потужності шкіл чималі: наприклад, Куликівська ЗОШ І-ІІІ ступенів має потужність 964 учні, а зараз навчається лише 563. І це одна з найбільших шкіл. Найдорожче обходиться Дроздівська ЗОШ І-ІІ ступенів: проектна потужність – 320 учнів, а навчається лише 43. Звісно, що в таких школах вартість утримання одного учня дуже висока. Вважається прийнятною сума в межах 15-18 тис. гривень на одного учня, а в Дроздівській ЗОШ виходить 61000 гривень. І з цим треба щось робити. Про закриття цієї школи не йдеться, але процес оптимізації закладів – вимога часу. Адже говорять, що з 1 вересня держава не фінансуватиме класи, в яких навчається менше 5 дітей, і все ляже на плечі ОТГ. У нашій громаді таких чотири школи і 32 учні, які вимушені навчатися в неповних класах. Забезпечення вчителів для них –1 млн гривень. Та якщо оптимізувати кілька закладів шляхом пониження ступеня чи ліквідації, ми збережемо ресурси, які можна використати на укріплення матеріально-технічної бази.

Ми розробили план розвитку на чотири роки, який має затвердити виконком селищної ради».

Марія ПУЧИНЕЦЬ