|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:47 | 12.07.2021

«Рука допомоги» від служби зайнятості для вивільнюваних працівників колонії

Після звільнення з роботи життя не закінчується, усі труднощі можна подолати, якщо активізуватися та наполегливо шукати вихід зі скрутного становища.

Фахову допомогу в пошуку роботи надає служба зайнятості. Саме про це йдеться на семінарах, які проводять її фахівці для вивільнюваних працівників. Днями такий захід було проведено для співробітників ДУ «Прилуцька виховна колонія», де планується масове вивільнення людей внаслідок ліквідації установи. В результаті без роботи залишаться понад 100 працівників.

kolonia

Учасників заходу ознайомили з ситуацією на ринку праці, актуальними вакансіями міста та району, презентували послуги служби зайнятості щодо сприяння в працевлаштуванні, залученні до активних програм сприяння зайнятості, зокрема щодо можливості проходження професійного навчання, участі в громадських та інших роботах тимчасового характеру, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці шляхом отримання ваучеру, започаткування власної справи. Особлива увага була акцентована на порядку реєстрації, умовах надання статусу безробітного, правах та обов’язках зареєстрованих безробітних, електронних сервісах служби зайнятості. Йшлося зокрема про «Електронний кабінет безробітного», зареєструвавшись в якому можна створити власне резюме, підібрати роботу, ознайомитися з інформацією про тимчасову зайнятість та можливості професійного навчання. Завдяки електронній черзі реєстрації можна дистанційно записатись на прийом до фахівця будь-якого центру зайнятості, обравши мету, дату та годину візиту. Ознайомитися з базою вакансій служби зайнятості, що є найбільшою в Україні, є змога також дистанційно, на веб-сайті державної служби зайнятості.

Присутні дізналися, що у центрі зайнятості вони можуть відвідати інформаційні та консультаційні семінари, ярмарки вакансій, різноманітні тренінги з питань пошуку роботи, започаткування бізнесу, роз’яснення законодавства про зайнятість.

На думку організаторів, подібні заходи дозволяють зняти напругу в колективі та надають працівникам впевненості у власних силах.

Валентина Федусь

Схожі матеріали (за тегом)