|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:47 | 07.23.2024

Чернігівська область: замість 22 районів буде 4?

Яким буде новий поділ Чернігівської області на райони? Скільки буде районів? Де будуть їх центри? Ці питання вже тривалий час дискутуються в суспільстві та є актуальними для експертів.

На своїй сторінці в мережі Фейсбук карту нового адміністративно-територіального устрою Чернігівської області оприлюднив Геннадій Зубко, Віце-прем'єр-міністр — Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

mapa777

— Наша команда будує систему управління майбутнім. Це є головним в цих картах, які моделює команда Мінрегіону разом з експертами. Радію, що в команді талановита молодь, яка вже точно не знає радянської України і готова до революції не лише на майдані, а й у системі менеджменту країни. Яка так наполегливо береться за роботу з моделювання власного майбутнього», - написав Геннадій Зубко на своїй сторінці.

В Чернігівській області згідно із графічною моделлю пропонується 22 райони об'єднати в чотири - Чернігівський, Ніжинський, Прилуцький та Корюківський.

Про реформу адміністративно-територіального устрою днями йшлося в програмі "Прайм-вечір. Акценти" на UA: Українське радіо-Чернігівська хвиля.

Ірина Кудрик, директорка Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми «U-LEAD з Європою», зазначила: "Чернігівщина лідирує серед інших областей за результатами створення спроможних об’єднаних територіальних громад. І об'єктивно готова рухатися далі, формувати владу районного рівня, бути лідером в цих процесах». І додала, що рішення про реформування субрегіонального рівня не відворотне. «Дублювання повноважень між громадами та районною владою, конкуренція повноважень та функцій призводять до того, що є потреба в цих питаннях робити наступний крок у реформуванні влади на районному рівні".

Реформування районів на сьогодні є актуальним і важливим питанням особливо для тих територій, де до складу ОТГ увійшли всі населені пункти району.

На Чернігівщині таким прикладом є Сновська громада, що об'єднала цілий район, Куликівська громада, до якої увійшли всі крім однієї сільської ради (вона в свою чергу приєдналася до Олишівської ОТГ).

Схожі матеріали (за тегом)