|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:25 | 11.27.2022

В Остерській громаді обговорили питання розвитку економіки

Про можливості та перспективи розвитку економіки Остерської громади йшлося під час виїзної консультації Володимира Бойка, радника з регіонального розвитку Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування Програми "U-LEAD з Європою".

У зустрічі взяв участь Андрій Скидан, перший заступник Остерського міського голови. На тепер найбільший платник податків на території громади – ДП «Остерське лісове господарство», відоме також своїми виробами з деревини. Помітне місце займає виробник домашнього текстилю ТМ «Руно». З невиробничої сфери тут працює Остерський коледж будівництва та дизайну.

Останнім часом почала розвиватися сфера відпочинку - на території громади створений парк Природи "Беремицьке". В ближніх планах – будівництво цим підприємством чотирьох зіркового готелю на річці Остер у межах міста (колись там був піонерський табір) – для розширення туристичних маршрутів на регіональний ландшафтний парк «Міжріченський», до чого долучатиметься й сусідня Деснянська громада.

"З прихованих туристичних резервів – постать Міхала Чайковського, відомого також як Мехмет Садик-паша. Яскравий представник «української школи» в польській літературі, політики та військовий – культова постать у Польщі, недооцінена в Україні. Він – ймовірний автор програмного твору Кирило-Мефодієвського товариства «Закон Божий Книги буття українського народу». На руках Міхала Чайковського помер Адам Міцкевич. Свої останні роки життя провів у с. Бірки нинішньої Остерської територіальної громади, похований поруч – у с. Пархимів. Значний потенціал у міського краєзнавчого музею, що володіє прекрасною колекцією старожитностей - значною мірою унікальною. Та сам будинок, подарований громаді на початку ХХ ст. генералом В.К.Солониною. неабияка цінність - чого варті хоча б оригінальні кахлі на пічках", - прокоментував Володимир Бойко.

Як розповів Андрій Скидан, громада має намір вкладати гроші в розвиток порядку, підвищення якості комунальних послуг – їх поєднання з навколишніми природними принадами можуть перетворити її на комфортне місце проживання.

Окрема цікава тема – розвиток спортивної бази. Мальовнича пересічена місцевість начебто створена для цього. Поки що найбільших успіхів ос терці досягли в хортингу – тут живе  чемпіонка Європи та світу серед 18-річних. Але з умовами поки що кепсько. Та не лише про традиційні напрями мова. Також Остер знаменитий своїми картингістами. Поки що на рівні ідеї, але – чим не зручне місце для картодрому? Місце (тобто – земля) у громади для цього є.

За підсумками консультації домовилися продовжувати розробку проєктних ідей та працювати в напрямку пошуку додаткових джерел фінансування.

За інформацією Чернігівського Центру розвитку місцевого самоврядування

Схожі матеріали (за тегом)