|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:43 | 07.25.2024

Десятки мільйонів на профтехи

У п'яти закладах профтехосвіти Чернігівщини цьогоріч планують облаштувати майстерні на загальну суму у понад 50 мільйонів гривень. З них 22 мільйони гривень виділяє держава, решта — співфінансування із місцевих бюджетів та кошти благодійників.

2021114 05 06 proftehЯк зазначив директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Чернігівській області Віктор Гріненко, це буде шість навчально-практичних центрів (НПЦ): по одному — на базі чотирьох закладів: Ніжинського професійного аграрного ліцею, Чернігівського професійного будівельного ліцею, Сновського вищого професійного училища лісового господарства, Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту; та два центри — на базі Чернігівського вищого професійного училища. Чотири НПЦ планується відкрити за допомогою державних коштів. Три заклади, які подавали заявки на участь у державній програмі з оновлення майстерень, пройшли відбір раніше. Це один ніжинський та два чернігівські: будівельний ліцей і вище професійне училище. Ще один — сновський — додався нещодавно, оскільки уряд додатково перерозподілив 49 мільйонів гривень.
У Ніжинському професійному аграрному ліцеї планують відкрити НПЦ аграрних технологій "АгроПростір", у Чернігівському вищому професійному училищі – НПЦ з обробки металів, у Сновському вищому професійному училищі лісового господарства – НПЦ "Інноваційні технології – нова концепція сучасного лісівництва", у Чернігівському професійному будівельному ліцеї – НПЦ меблевих технологій.
Загалом з державного бюджету на облаштування майстерень у профтехах Чернігівської області виділили 22 мільйони гривень. "Окрім цих коштів, передбачене і співфінансування: це і місцевий бюджет, і гроші закладів освіти. Ще два НПЦ (на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту та Чернігівського вищого професійного училища) планують облаштувати за кошти благодійників. Йдеться про НПЦ зварювальних технологій та дообладнаня центру автослюсарів.
30 квітня уряд перерозподілив додатково 49 мільйонів гривень на трансформацію профтехів в межах проєкту #100 майстерень. За ці кошти загалом планують оновити 88 майстерень. Решту створять у співпраці з міжнародними партнерами. У березні три профтехи з Чернігівщини потрапили до переліку перших 72 закладів, де навчатимуть професій для відбудови країни. Міністерство освіти і науки України анонсувало, що визначені 72 профтехи отримають 500 мільйонів гривень державних коштів на оновлення майстерень. Про старт проєкту #100 майстерень МОН оголосило у 2023 році. Мета проєкту: "Оновлення майстерень закладів професійної освіти, які допоможуть учням ефективно і якісно навчатися найбільш потрібним професіям для країни". За інформацією МОН, роботи мають розпочати наприкінці весни, щоб у новому навчальному році в цих майстернях вже змогли навчатись.

Схожі матеріали (за тегом)