|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:26 | 06.12.2024

Сергій Масленніков: «Певні особи планують заробити, виступаючи проти будівництва заводу в Шестовиці»

Історія з будівництвом поблизу села Шестовиця заводу фірмою ТОВ «Інспецпром» набуває нових фарб. Як відомо, у процесі отримання дозвільних документів підприємство зіштовхнулося з опором з боку групи місцевих мешканців. Позицію щодо цієї ситуації озвучив директор підприємства Сергій Масленніков.

564556435345435– По-перше, що будуєте?

Я займаюся бізнесом понад 25 років, наразі в мене працює більше 200 людей. Спектр роботи різноманітний, але основний напрям на сьогодні – машинобудівна діяльність. Наразі є необхідність розширення виробничих потужностей, відкриті значні перспективи як щодо співпраці з міжнародними компаніями, так і роботою на внутрішні потреби держави. Тому і було прийнято таке рішення про будівництво.

– Ви враховували всі ризики вкладання коштів в бізнес умовах війни?

– Будувати завод я планував ще до повномасштабного вторгнення, потім, звичайно, ці плани відтермінувалися. Але, зрештою, я прийняв рішення будувати і працювати. Україна не може розраховувати виключно на підтримку західних партнерів, ми повинні самі піднімати економіку, розвивати наші Збройні Сили і так далі. А тому чекати кращих умов, вважаю, не має сенсу. Якщо ми самі не будемо вірити в свої сили, в свою державу, то цього робити ніхто за нас не буде. Тому моя мета – створювати робочі місця, забезпечуючи колектив гідною зарплатою, допомагати державі своєю діяльністю, зміцнювати економіку, сплачуючи чималі податки.

– Як відомо, деякі місцеві жителі Шестовиці не раді перспективі будівництва заводу. В чому причина, на Вашу думку?

– Як тільки я почав роботи на цій території, то мені відразу з декількох джерел дали зрозуміти, що я повинен платити «за лояльність». Само собою, такі розмови я швидко обірвав. У мене приватна земля, в мене абсолютно зрозуміле і абсолютно безпечне для місцевих мешканців підприємство. Всі дії – виключно в межах чинного законодавства. Вже зараз більше мільйона гривень я сплачую податків до місцевого бюджету Киїнської громади… І надалі планую займатися підтримкою Шестовиці. Тому, звичайно, вестись на будь-чиї маніпуляції та шантаж я не збирався. Тим паче, що в діях цих людей немає інтересів громади. Вони думають про своє.

– У підсумку про ваше підприємство запустили багато різноманітних чуток. Де правда, а де брехня?

– Дійсно, після того, як я навідріз відмовився оплачувати хотілки певних людей, почався усесторонній тиск. Про завод запустили ряд брехливих чуток – місцевих людей почали залякувати, що я хочу побудувати сміттєпереробний завод, потім завод з переробки пластику, потім ходили чутки про бетонне виробництво тощо. Паралельно запустили історію з сибірською виразкою та тваринними могильниками. Щоправда, до цього питання я поставився максимально серйозно, адже не маю намірів наражати на небезпеку ані колектив, ані місцевих жителів. З відповідними інстанціями ми це питання відпрацювали – залили хлором, забетонували та ізолювали ділянки, де були ймовірні худобомогильники, хоч вони навіть не знаходяться безпосередньо на території будівництва. А от ділянка, де буцімто були спалення сибірки, – взагалі не на 18 гектарах, які мені належать. Там обмеження накладені на площу 10 на 10 метрів. Цю землю ніхто не чіпав і не чіпатиме. Жодної небезпеки та ризиків ми не створюємо.

– Як, на вашу думку, завершиться ця ситуація?

– Мені дуже прикро, що навіть в умовах війни знаходяться люди, які, шкодячи іншим, намагаються банально заробити грошей. Обурює, що звичайних людей дурять, прикриваючись начебто праведними мотивами. За моїм припущенням, на «боротьбу з заводом» вже кинуті сотні тисяч гривень. А тому «активісти» щосили відпрацьовують ці гроші. Більш того, є чітка інформація, що і певні силові структури зацікавлені в розхитуванні ситуації. Але багато місцевих людей за завод, адже розуміють користь від нього, підтримують цю ініціативу і я ціную таку адекватну позицію. Думаю, з часом усі мешканці Шестовиці зрозуміють, де правда і кому вигідний весь той бруд, що був вилитий. А переможе правда. Так само, як і Україна обов’язково переможе в несправедливій війні.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)