|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 1:04 | 07.16.2024

Городнянські лісівники відкрили ялинковий ярмарок

Городнянські лісівники відкрили ялинковий ярмарок

Цьогоріч ялинковий ярмарок у Городні запрацював раніше, ніж зазвичай.

Як розповів журналістам Суспільне. Чернігів головний лісничий філії «Городнянське лісове господарство» ДП «Ліси України» Максим Левкович, відкриття відбулося напередодні дня святого Миколая та Збройних сил України. У планах лісівників – реалізувати понад 3 тисячі новорічних красунь.

«На цьому ялинковому майданчику (на території контори філії) продаються дерева заввишки метр та вищі. Тут можна придбати і ялинку, і сосну. Один метр такого деревця коштуватиме 100 гривень. До ялинкового ярмарку підготувалися всі наші лісництва, а їх 13. У них можна купити сосну або ялинку на будь-який смак», – повідомив Максим Левкович.

У цьому переконалися журналісти Суспільного, побувавши у Моложавському лісництві. Лісничий Віктор Перчак показав їм ділянку новорічних ялинок. За його словами, тут є змога придбати навіть деревце у горщику (вартість – від 500 гривень).

У передсвятковий період посилено працює лісова охорона, завдання якої – збереження хвойних насаджень. Про санкції, які застосовують щодо «чорних» лісорубів, нагадав провідний інженер філії Анатолій Ковтун.

«За зрубане без дозволу деревце заввишки один метр загрожує штраф – 510 гривень. Так що краще піти на ярмарок і легально купити таке саме за 100», – наголосив він.

Максим Левкович також додав: у Городнянській, Тупичівській, Ріпкинській і Добрянській громадах лісівники мають підшефні навчальні та виховні дитячі заклади, куди ялинки вже завезли.

«Хоч свято зіпсоване війною і святкових хороводів не буде, але новорічна красуня має прикрашати кожну школу і дитячий садочок. І будемо сподіватися, що невдовзі настане мир і наша перемога», – зазначив головний лісничий філії.

Покупцями на ярмарку є місцеві мешканці і гості громади. Щорічний захід цього року, у зв’язку з перенесенням свят відповідно до новоюліанського календаря, змінив термін роботи (з 4 по 31 грудня включно).

Схожі матеріали (за тегом)