|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:12 | 06.12.2024

Жнива – 2023: результати і можливості

З якими показниками аграрії Чернігівщини завершують збір урожаю та посівну озимини — поінформував під час брифінгу в офіційному медіацентрі ОВА Олег Крапивний, директор Департаменту агропромислового розвитку ОДА.

5675475674657За його словами, нині вже маємо понад 3 мільйони тонн зібраного зерна (4,3 мільйона тонн – прогнозовано). Залишилася кукурудза: на жаль, через дощ 39% засіяної площі – ще в полі. Оскільки потреба області в зернових – лише 800 тисяч тонн, то решта буде реалізована як в Україні, так і за кордоном. Щодо озимих – посівна завершена (186 тисяч га зернових та 49 тисяч га ріпаку.
Йшлося і про виклики в аграрному секторі. В області триває розмінування територій. Більше 18 тисяч га сільгоспугідь потенційно забруднені вибухонебезпечними предметами. Вже обстежено 1367 га земель сільського призначення, з них потребують розмінування – понад 1 тисяча га. І, на жаль, цей процес може тривати роками», – зауважив Олег Крапивний.
До речі, на початок маркетингового року (1 липня), за словами спікера, на елеваторах області залишався понад один мільйон тонн зерна, вирощеного у 2021-2022 роках. Пов’язана ця ситуація з порушеною логістикою та обмеженням експорту через повномасштабне вторгнення. Але і тут аграрії знайшли вихід – переорієнтація. У поточному році зменшили посів зернових культур – експортно орієнтованої продукції (55% у площі посівів у поточному році проти 63% у 2021-му). Натомість – збільшили посів технічних (адже їх можна переробляти і в Україні) – 31% проти 23%.
Держава також простягнула руку допомоги – фінансування переробних підприємств (можна отримати до 8 мільйонів гривень на створення або розвиток).
А ще – через вищеназвані проблеми на більшу увагу заслуговує тваринництво. Чернігівщина – четверта в Україні з надоїв. 43 доїльні зали виробляють молоко екстра ґатунку – яке відповідає європейським стандартам якості. Загалом 55% виробленого в області молока має екстра ґатунок.

Схожі матеріали (за тегом)