|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:10 | 06.12.2024

Громади передали лісівникам 2,5 тис га лісів

Чернігівщина – лідер з передачі самосійних лісів, а деякі громади мають добре відпрацьований механізм забезпечення своїх мешканців дровами

3456345645У рамках робочої поїздки на Чернігівщину Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець відвідав Горбачівське лісництво. Тут планують рекреаційний пункт, який стане одним із 120 сучасних найсучасніших проєктів ДП «Ліси України». Крім того, на базі Горбачівського лісництва будується новий лісонасіннєвий центр з вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Його потужність – мінімум 4 млн сіянців на рік із можливістю збільшення. Загалом до кінця року має зʼявитися 4 таких заводи.
«Останнім часом від багатьох чую про складнощі із заготівлею та придбанням дров. Тож вирішив особисто перевірити як здійснюється їх заготівля та реалізація. Пересвідчився, що сучасні інструментами працюють. Перешкод немає. Наразі на складах по країні 140 тис кубометрів дров. З початку 2023 року заготовлено 2,3 млн м3 дров, реалізовано 2,5 млн кубометрів. Сьогодні робимо усе, аби ціна дров не підвищувалася і вони були доступні для українців», – прокоментував Руслан Стрілець під час відвідування складу дров.
«Чернігівщина дуже ресурсна з точки зору лісів. При тому, що 12% відсотків від усієї площі – заповідний фонд. Вести лісове господарство в умовах війни надскладно. Громади, які з весни думали про опалювальний сезон, вже забезпечили соціально вразливі категорії дровами», – зауважив В’ячеслав Чаус.
Міністр також повідомив, що 24 жовтня був виданий перший електронний лісорубний квиток через "ЕкоСистему" Міндовкілля.
Делегація також побувала на ділянці Красилівського лісництва, де військові допомагають лісівникам розміновувати лісові масиви. Щодня тут знаходять по десятки вибухонебезпечних предметів. Безпосередньо у цьому лісництві вже розміновано – 9,5 тис. га лісів. Потребують розмінування – 3,4 тис. га лісів.
«Чернігівщина – лідер з передачі самосійних лісів від громад лісівникам. Цього року громади Чернігівщини передали лісівникам близько 106 ділянок на площу 2572 гектарів. Землі, де ростуть ліси, мають бути державні. Загалом по країні таких лісів понад 1,5 млн га. Раніше такий ліс безжально знищувався. Але зараз є законний механізм, щоб його врятувати», – наголосив Руслан Стрілець.

Схожі матеріали (за тегом)