|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:54 | 02.25.2024

Відбудова Ягідного триває

Агентство відновлення відбудовуватиме житлові будинки по вулицях Дружби та Лісовій – ці вулиці найбільше постраждали, коли село було в окупації.

yagidneОголосили ще три тендери по 4 будинки в кожному. У Ягідному Агентство відновлення проводить комплексну відбудову. Житло – першочергова потреба, адже багато мешканців сюди повернулися. Нещодавно був оголошений тендер на відбудову перших чотирьох житлових будинків по вул. Дружби. Це житло для 187 людей, практично половини населення Ягідного. Загальна чисельність жителів Ягідного – близько 350 людей.
Ягідне включене до переліку постраждалих населених пунктів, які будуть відновлені в межах експериментального проєкту з комплексної відбудови. Його мета – не лише відновити все, що знищили окупанти, а й створити новий архітектурний простір. Частину будинків буде модернізовано, там, де необхідно, – будівлі утеплять, замінять покрівлі, вікна, вхідні двері.
Село Ягідне, що розташоване за 15 км від Чернігова, впродовж березня минулого року було повністю окуповане російськими військами. У місцевій школі окупанти облаштували штаб, а у підвалі навчального закладу примусово утримували майже 370 мешканців, серед яких було 70 дітей. 10 людей померли в нелюдських умовах. «Підвал смерті» села Ягідне на Чернігівщині потрапив на обкладинку журналу "TIME". Усього в селі було пошкоджено або зруйновано 101 житловий та 17 багатоквартирних будинків на 74 квартири.
Зараз фахівці працюють над розробкою проєктної документації на капітальний ремонт індивідуальних житлових будинків по вул. Космонавтів, Яблунева та капітальний ремонт вулично-дорожньої мережі села Ягідне. На ці об’єкти будуть оголошуватися наступні тендери.

Схожі матеріали (за тегом)