|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 7:20 | 06.15.2024

У Чернігівській школі своя сонячна електростанція

У Чернігові на даху школи № 3 благодійники встановили гібридну сонячну електростанцію. Завдяки їй у разі повного відключення світла школа зможе автономно працювати до чотирьох годин.

«Це гібридна сонячна система, сонячні модулі на даху встановлені потужністю 20 кіловат і акумуляторна система збереження енергії ємністю 40 кіловат-годин, – розповідає менеджерка фонду Анастасія Верещинська. – Власне, ця система дозволить школі працювати в абсолютно автономному режимі у випадку блекауту протягом чотирьох годин, проте це дуже залежить від того, яке саме обладнання буде під’єднано. Тобто, якщо це тільки освітлення плюс декілька комп’ютерів, то ці години можуть зрости – до восьми, наприклад. Також вона дає змогу зекономити значні кошти на оплаті комунальних платежів».

3scoo

Заступник голови місії Посольства Італії в Україні Франческо Пеше каже, що його країна постійно намагається допомагати Україні та її людям.

«Наш Департамент цивільної оборони вже надіслав 15 вантажів, тобто 160 тонн корисних матеріалів та обладнання, необхідного для забезпечення енергетичної незалежності України. Зокрема для шкіл, для шпиталів, тобто для всіх тих закладів, які мають велике значення для цивільного суспільства та виконують соціальну функцію, – підкреслив Франческо Пеше. – Для нас дуже важливо підтримувати ваших дітей. Важливо, що ми змогли забезпечити одну з базових потреб – доступ до навчання».

Мініелектростанція у третій школі – це частина проекту фонд Energy Act For Ukraine «100 сонячних шкіл». Його мета – обладнати сонячними електростанціями 100 навчальних закладів у регіонах, які постраждали від бойових дій. Це дасть змогу навчальним закладам не залежати від аварійних чи віялових відключень.

Школа № 3 – не єдина в місті, де планують встановити модульну сонячну електростанцію.

«Ще – школа № 19, і також у нас є партнери, з якими по цьому ж напрямку співпрацюємо по школі № 33. Тобто фактично передбачається, що у найближчому майбутньому три загальноосвітніх заклади міста Чернігова будуть забезпечені частково автономним джерелом живлення від сонячних панелей», – коментує начальник управління освіти Чернігівської міської ради Василь Білогура.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)