|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:03 | 06.22.2024

Показники "єВідновлення" в області

В рамках програми "єВідновлення" вже 734 заявники в Чернігівській області отримали компенсації за пошкоджене внаслідок бойових дій житло на загальну суму 81 мільйон гривень.

76746588845Таку інформацію станом на 22 вересня озвучив керівник управління містобудування та архітектури Чернігівської ОДА Сергій Куреня. Найшвидше процес реєстрування та обробки проходить в Іванівській, Новобілоуській та Киїнській громадах, серед аутсайдерів — Чернігівська та Киселівська громади. Всього в області зареєстрували 2500 заявок на відшкодування. Минулого тижня в Україні почала діяти постанова Кабміну, яка змінює граничну суму компенсації, тому деякі заявки переглянуть.
Якщо раніше по пошкодженому майну сума була 200 тисяч гривень, то згідно з останніми правками по приватній, садибній житловій забудові сума — 500 тисяч. А по квартирах, багатоповерховій забудові — 350 тисяч. Тобто суми граничних компенсацій зросли. У зв'язку з цим, ті заяви, по яких не було прийнято рішення, по яких не було компенсацій, їм система автоматично надала статус доопрацювання.
Нині компенсацію за повністю знищені об'єкти нерухомого майна можуть отримати одноосібні власники та ті, хто бажають отримати житловий сертифікат. Поки надійшло 216 заяв. Перший житловий сертифікат сформували в Михайло-Коцюбинській громаді, ще один з Кіптівської громади передали на затвердження.
Як відомо, з травня стартувала державна програма "єВідновлення", за якою українці, чиє житло постраждало через бойові дії, можуть отримати кошти на ремонт домівки. Для цього необхідно повідомити про пошкоджене майно в застосунку "Дія" і подати заяву про отримання фінансової допомоги. 1 серпня стартувала друга черга програми "єВідновлення", в рамках якої відшкодовуватимуть кошти власникам зруйнованого внаслідок бойових дій житла. Перша черга стосувалася відшкодування за ремонт пошкоджених осель.

Схожі матеріали (за тегом)