|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:09 | 06.13.2024

У ТОВ «Земля і воля» такої трудової напруги ще не було

У ТОВ «Земля і воля» такої трудової напруги ще не було

Головні широкомасштабні жнива у господарстві припадають на кінець літа і початок осені.

Збиральна, транспортна і ґрунтообробна техніка, як і завжди, підготовлена заздалегідь, але багатьох комбайнерів, водіїв і трактористів мобілізовано на війну. На збиранні ранніх зернових без них обійшлися, бо літні жнива для господарства короткі, ця група зернових вирощується на невеликій площі. Справжня ж битва за врожай розпочалася днями.

 

– Дуже важко було, але таки укомплектували сорок комбайнів «Джон Дір» комбайнерами, залучали й ветеранів праці, сіли за кермо й малодосвідчені механізатори, – розповів перший заступник генерального директора господарства Василь Нестерук. – Три збиральні бригади по вісім комбайнів сформували для збирання соняху, одна бригада теж на восьми комбайнах обмолочує сою. А от для перевезення врожаю довелося залучати й найнятих водіїв із їхнім транспортом. Це дорожче для господарства, але іншого виходу немає. Радує те, що всі водії автомашин і трактористи стараються.

IMG 0502

Перший заступник генерального директора Василь Нестерук біля головної культури

 

Задоволений перший заступник гендиректора і врожайністю соняшнику, яким цьогоріч засіяно 4 тисячі гектарів, – від 37 до 40 центнерів з гектара. І темпи збирання належні, але доводиться дуже ретельно слідкувати за вологістю насіння. Ранкова прохолода до 6-7 градусів додає вологості, тож і збирання починають в обідню пору. А на полях Ярославського відділку навіть зупинили обмолот соняшнику на день-другий. Втім, на Озерянському відділку й на невеликій площі в Лозовому Ярі Київської області вже завершили обмолот.

DSC09230 1

Комбайнер Віктор Андрущенко, керуючий відділком Петро Гавриленко і молодий агроном Назар Аркуша перевіряють вологість насіння

 

До 80 тонн насіння намолочував за день Віктор Андрущенко з Мирного. У господарстві працює більше сорока років, жнивував на «Ниві», «Доні», тепер на «Джон Дірі». Батько його Михайло Павлович працював трактористом, а мати Ніна Павлівна трудилася на фермі дояркою. Батьки вже покійні, а син Віктор продовжує їхню справу в рідному господарстві, має з дружиною двох дорослих дітей.

DSC09195 1

Збирання й вивантаження соняшника

DSC09201 1

Великі намолоти забезпечують Денис Лобан, Юрій Сірий, Едуард Ребенок та інші. Агрономічний контроль на збиранні соняшника на Озерянському відділку здійснював молодий агроном Назар Аркуша, родом з Черкащини, закінчує навчання в Білоцерківському аграрному університеті, а працює з весни в ТОВ «Земля і воля». На збиранні соняшнику важливе – слідкувати за вологістю. Невелику партію насіння довелося вже досушити штучним нагнітанням повітря, не включаючи газового обладнання.

Тривала посушлива погода затрудняє зяблеву оранку й оранку під озимину. Цю роботу виконують 12 трактористів. Стараються Павло Струк, Сергій Рискаль, Павло Світящук. Більше трьох тисяч гектарів уже виорали.

У господарстві щоденно працює чотири стаціонарні й 12 пересувних їдалень, які забезпечені власним м’ясом, хлібом, круп’яними та макаронними виробами, городиною. Зараз проводять заготівлю овочів, накопали також більше двохсот тонн картоплі. Зібрали й баштанні культури, частину їх продали працівникам за пільговими цінами.

Трудова напруга, як видно, дуже важка, після збирання соняшника і сої вона трохи спаде, але в кінці вересня господарство почне найголовніші жнива – збирання зерна кукурудзи.

 

Григорій ЗАГРЕБЛЯ

Схожі матеріали (за тегом)