|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 3:32 | 05.26.2024

Ще один міст замість зруйнованого

На Чернігівщині монтують третій французький міст, який з'єднає Чернігів з північними громадами області.

mistfr3У Чернігівському районі на дорозі Чернігів-Мена монтують третій, найдовший міст з-поміж тих, що передала французька гуманітарна місія. Спорудження нового мосту забезпечить рух вантажного транспорту, який до цього міг дістатися з Мени до північних громад лише в об'їзд через Городню та Сновськ.
Як повідомили в Службі відновлення та розвитку інфраструктури в Чернігівській області, після деокупації Чернігівщини проїхати пошкодженим мостом могли лише автівки вагою до 18 тонн. З Чернігова до північних громад вантажівкам можна було дістатись виключно об'їзними шляхами. Фури, що прямували з Мени на Чернігів, мали їхати в об'їзд через Городню та Сновськ – додаткові 100 км. Новий міст завдовжки 68 метрів. Щоб його змонтувати довелося тривалий час чекати поки спаде рівень води у річці Снов після водопілля. Нині на об'єкті встановлюють модулі прогонової будови. Шар дорожнього покриття нанесли одразу на виробництві. Завдяки цьому, транспорт зможе відновити рух максимально швидко та забезпечити доставку життєво необхідних вантажів для Чернігова та громад області.
Три збірні конструкції штучних споруд від французької компанії "Matière" приїхали в Україну на початку грудня 2022 року. Конструкції завдовжки 68, 34 і 23 метри спроєктували спеціально під параметри зруйнованих під час бойових дій переправ у Чернігівській області. Монтаж двох мостів завершили у лютому 2023 року на дорозі Р-69 Київ – Вишгород – Десна – Чернігів.

Схожі матеріали (за тегом)