|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:23 | 06.13.2024

Нелегке відновлення легкої промисловості

Постраждали, але знайшли сили й ресурси відновити виробництво після деокупації Чернігівщини навесні минулого року, вийшовши наприкінці 2022 року на показник 64% до попереднього.

legpromЦе про підприємства легкої промисловості, яким торік вдалося реалізувати продукції майже на мільярд гривень. Загалом галузь охоплює понад 50 підприємств (без малих та ФОПів), де у довоєнний час було зайнято близько чотирьох тисяч осіб.
Про це під час брифінгу поінформував заступник директора Департаменту економічного розвитку Чернігівської ОВА Юрій Сухомлин. Аналізуючи темпи виробництва, він висловив сподівання, що вже наступного, 2024 року, легка промисловість області вийде на довоєнний рівень.
«Зараз працюємо, намагаємося забезпечити людей роботою, тобто стараємося «триматися на плаву». Є деякі проєкти, які втілюємо», — сказав директор ПрАТ «Чернігівська взуттєва фабрика «Берегиня» Павло Бас.
На щастя, фабрика «Берегиня» не постраждала під час повномасштабного вторгнення, але є потужні підприємства, які отримали значні пошкодження та зазнали чималих втрат. Одна фабрика («Divine») – повністю зруйнована, однак змогла відновитися на нових виробничих площах.
Саме підприємства легкої промисловості активно користуються державними програмами, що спрямовані на стимулювання бізнесу та створення нових робочих місць. Так, діють програми з надання мікрогрантів на створення або розвиток малого бізнесу, компенсації по частковому безробіттю підприємствам, які втратили можливість здійснювати виробництво під час воєнного стану, а також програми з підготовки кадрів (приміром, для швейної галузі). Є програми і для стимулювання працевлаштування внутрішньо переміщених осіб. Загалом, за словами начальника Управління реалізації політики зайнятості Чернігівського обласного центру зайнятості Максима Торжевського, в реалізацію згаданих ініціатив минулого і поточного року вкладено понад чотири мільйони гривень фінансової допомоги від держави.
До прикладу, кожний дев’ятий отримувач гранту в межах урядового проєкту «єРобота» програми «Власна справа» представляє саме легку промисловість (отримали гранти 17 суб’єктів на суму понад 4,1 млн грн, що дозволяє створити 46 нових робочих місць).

Схожі матеріали (за тегом)