|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:24 | 02.23.2024

Володимир Пилипенко наводить порядок і в конторі Володимир Пилипенко наводить порядок і в конторі

Якщо звалив на себе важку ношу – не чекай на допомогу з неба, а рукава закачуй і голову вмикай

Років три тому в Щаснівці Бобровицької громади, біля невеличкого місточка через пересохлу річечку Недра, спиляли стару вербу, і там її залишили.

Організатори цієї розчистки узбіччя дороги придумували різні причини, чому не забирають товстелезний, трухлявий стовбур, що не красить центр села. Недавно Щаснівський відділок товариства «Земля і воля» очолив Володимир Пилипенко, котрий швидко роздивився і зрозумів, що не існує ніякої проблеми, щоб забрати від мосту цей непотріб. За допомогою «Джон Діра» завдання було виконано за 15 хвилин.

IMG 0373

Трирічна проблема спиляної верби вирішена за 15 хвилин

Активно взявся новий керівник відділку Володимир Пилипенко (офіційна посада – заступник генерального директора ТОВ «Земля і воля) за наведення порядку по всіх вулицях сіл Щаснівка і Осовець, які входять до старостинського округу. Про це написали до редакції «Чернігівщини» жителі вулиці імені винахідника Якова Рощепія, інших вулиць двох головних населених пунктів. У листі наголосили, що господарську руку нового керівника помітили всі корінні жителі й дачники.

Відчули люди й те, як завзятого організатора наведення порядків на вулицях обох сіл відразу підтримали матеріалами і технікою генеральний директор товариства, Герой України Леонід Яковишин і виконавчий директор Валентина Чернякова. Тож і попросили редакцію газети донести до цих керівників подяку від усієї громади за допомогу в перетворенні їхньої древньої території на впорядковані населені пункти. При цьому зазначили, що й вони – пенсіонери та інші, молодші жителі – не стоять осторонь у питаннях наведення порядку, власноруч багато роблять. Згадали й давню народну мудрість: найголовніша якість керівника – це енергія. А також – глибоке усвідомлення, що немає нічого неможливого, але й ніхто з сторонніх за тебе нічого не зробить.

IMG 0374

Для наведення порядку господарство надає сучасну техніку

IMG 0375

У центрі Щаснівки з’явилися й інші зарості, зокрема навколо давно не працюючого чималого приміщення магазину, побудованого колишньою райспоживспілкою. Тобто, воно не належить товариству «Земля і воля», але новий керівник відділка не міг залишити його в страшному вигляді, бо воно неподалік контори відділку. Тож, коли взявся за впорядкування території біля контори, організував очищення від хащ й чуже приміщення в самому центрі села. Зараз там картина змінилася. Про це також написали ветерани в листі до редакції газети. До речі, першим підписантом стоїть Петро Московко, колишній тракторист колишнього колгоспу. Він проживає в Осовці, далеко від центру Щаснівки, але пишається тим, що його майже сусід Володимир Олексійович взявся за наведення порядку в селах, де орендує землю товариство «Земля і воля».

Пояснили селяни й повну причину написання листа в редакцію: не тільки заради подяки керівникам за приємні зміни в селах, а й щоб розповісти на всю область, як покращується ситуація там, де є керівники з енергією.

DSC07600 1

Центральну дорогу відремонтували, а цю, поки що - "підлатали"

DSC08296

DSC08301 1

Радіє таким змінам й староста старостинського округу Алла Костюк. Нічого нового не додалося в її обов’язках, але як стали гарнішати на очах села! Звісно, і її невелика команда активістів старостату завзято долучається до змін на краще, організовує людей на суботники, на збір коштів і продуктів для Збройних Сил України, допомагає переселенцям із тимчасово окупованих територій, піднімає на громадську роботу дачників. Хвалиться, що тепер набагато легше «розворушувати» їх для наведення порядків на вулицях і приватних садибах. Надихає на це приклад відділку господарства.

Аграрний колектив з ранньої весни й до пізньої осені – в полі. Тепер доводиться працювати і в умовах частих повітряних тривог, але не забуваючи й про головний обов’язок перед державою – регулярне наповнення державної скарбниці для соціальних потреб та зміцнення обороноздатності країни. І в цих страшних воєнних умовах справжні господарі українських земель, українських населених пунктів і на хвилину не забувають про належний порядок там, де живуть і працюють. Це – важливий обов’язок перед громадами й тими земляками, хто їх захищає на передовій, хто голову поклав за цивілізоване життя в незалежній рідній країні.

 

Григорій ВОЙТОК

Схожі матеріали (за тегом)