|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:44 | 11.30.2023

Для кого збудували амбулаторію у Високому?

5 мільйонів 409 тисяч гривень – саме стільки два роки тому витратила держава на будівництво амбулаторії у Височанській громаді в рамках урядової програми «Доступна медицина». Амбулаторія добротна, однак досі з якихось причин вона не працювала і одного дня, ба навіть більше – дороговартісне медичне обладнання до цього часу зберігається на складах обласного департаменту охорони здоров’я. Таким чином, понад чотири тисячі мешканців ощасливленої урядом громади позбавлені права на доступну медицину, яке їм гарантувала держава і яким нехтує керівництво громади.

 

«Під лежачий камінь вода не тече», – подумала волонтерка і активістка з Високого Марина Ярмольчик і взялась виконувати роботу, яку вже два роки як мав виконати роздутий штат найнятих людьми менеджерів сільської ради – активістка почала домагатись відкриття сімейної амбулаторії.

maryarm

Споруда вже понад два роки стоїть у центрі Високого поруч із адміністративною будівлею сільської ради, куди щодня по буднях ходять на роботу місцеві чиновники. Голова громади Олег Василенко у Високому не живе, dusterприїздить сюди на роботу з Борзни. Розповідають, що часто бачили його на «Рено Дастер» – автівці, яку громада отримала в рамках все тієї ж урядової програми «Доступна медицина». Втім, як виявилось, для 4,4 тисяч мешканців територіальної громади медицина не така вже і доступна. А зробити її такою виявилось дуже просто – потрібно всього лишень бажання.

Марина Ярмольчик буквально за один день навела мости і зрушила справу з місця. Першим ділом жінка знайшла контакт директора комунального некомерційного підприємства «Борзнянський центр первинної медико-санітарної допомоги» Борзнянської міської ради Сергія Чернова і поцікавилась, які є поточні проблеми, що заважають запустити роботу амбулаторії.

«Чернов сказав, що проблем особливих не бачить – треба лишень підключити електроенергію, Інтернет і знайти лікаря», - пояснює пані Марина.

Існувала також і думка про те, що амбулаторія не стоїть на балансі, та виявилось, що і там все в порядку.

«З’ясувалося, що амбулаторія здана в експлуатацію і взята на баланс сільської ради. А не працює через те, що ніхто не набирав медичний персонал. Ніхто не бачив жодного оголошення про вакансію лікаря!» - обурюється активістка.

balans

У листопаді 2021 року амбулаторію прийняли на баланс громади

 

Цікаво, що автомобіль «Рено Дастер», який держава закупила в рамках однієї програми, громада забрала, а от дороговартісне медичне обладнання – ні.

Так, за словами Марини Ярмольчик, обладнання для амбулаторії всі ці роки зберігається на складах профільного департаменту Чернігівської ОДА.

«Нам обіцяють гінекологічне крісло, стоматологічний кабінет. Не розумію: чому ми повинні все це втрачати?» – дивується височанка.

Крім того, благодійники пообіцяли додатково виділити на амбулаторію ще й гуманітарну допомогу.

Як стало відомо, після «чудодійного копняка» адміністративна машина Високого, хоч і зі скрипом, але запрацювала. Наразі селяни шукають лікаря, якому обіцяють солідну зарплату – близько 30 тисяч гривень, а громада вже готова надати йому житло.

adminya

Сільська рада невеликої громади - за розмахом як адміністрація цілого району

 

«Окрім сімейного лікаря, до нас можуть приїздити й інші спеціалісти з поліклініки. Закон про амбулаторії це все дозволяє. Питання лише в тому, який бюджет виділять наші депутати для медичного обслуговування населення, – пояснює пані Марина. – Я пропоную дещо урізати штат контори і направити гроші в правильне русло – на користь всій громаді».

Доки верстався номер, стало відомо, що медичне обладнання вже готують до передачі, а в четвер зранку у місцевому ФАПі відбувся перший прийом лікаря.

«Не треба було допускати до себе зверхнього ставлення чиновників. Вже два роки ми б могли мати свою амбулаторію», – резюмує активістка.

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)