|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:51 | 04.23.2024

Заступник гендиректора ТОВ "Земля і воля" Павло Гавриленко задоволений роботою Олександра Побережного на озерянських полях Заступник гендиректора ТОВ "Земля і воля" Павло Гавриленко задоволений роботою Олександра Побережного на озерянських полях

На трудовому фронті в ТОВ «Земля і воля» – перемога за перемогою

Польові роботи другої воєнної весни розпочали в успішному господарстві закриттям вологи і підживленням азотними добривами зернової озимини.

Завершили це в оптимальні строки і приступили до внесення аміачної селітри під посіви соняшнику і кукурудзи. Передусім збагатили мінеральними добривами поля, на яких вирощуватимуть ранню олійну культуру. До вечора 24 квітня завершили сівбу соняшника на загальній площі чотири тисячі гектарів.

Сіяв цю культуру і Олександр Побережний сівалкою «зі стажем», але минулого року і її підключили до системи навігації, що встановлюється на трактори «Джон Дір». Тож і цієї весни механізатор в кабіні свого «американця» не управляв сучасним трактором, а лише спостерігав, як ним керувала система навігації. За день засівав до 80 гектарів.

DSC07543 1

Посівним агрегатом управляє навігаційна система

 

А от брат Олександра Микола сіяв соняшник найновішою сівалкою, більш продуктивною – 120 гектарів за день. У нього агрегат також управлявся навігаційною джондірівською системою, як і інші сім агрегатів.

До речі, Олександр і Микола Побережні двадцять років тому приїхали в Бобровицю з Черкащини, одержали тут хорошу роботу на сучасній техніці, товариство «Земля і воля» забезпечило їхні родини безплатним житлом з усіма побутовими зручностями.

Відзначився на сівбі соняшнику й Анатолій Хвойницький – за день засівав до 120 гектарів, загалом посіяв олійну культуру на 640 гектарах. Він теж не корінний бобровичанин, приїхав з Вінниччини, й осів тут, видно, назавжди, оскільки теж забезпечений житлом і хорошою роботою з гідною зарплатою.

Готуються трударі господарства й до наступних трудових перемог. Скажімо, за день вносять аміачну селітру під кукурудзу на площі в півтори тисячі гектарів. Загалом уже збагатили мінеральною поживою біля 20 тисяч гектарів, де вирощуватимуть качанисту. Ця робота ще триває, але завершиться вчасно, до початку сівби кукурудзи ще є кілька днів.

 

Григорій ЗАГРЕБЛЯ

Схожі матеріали (за тегом)