|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:50 | 07.23.2024

Латвія допомагає у відбудові

Латвійська Республіка розглядає об’єкти у нашій області для подальшого відновлення.

latviaНадзвичайний і Повноважний Посол Латвійської Республіки в Україні Ілгварс Клява разом з командою знову відвідав Чернігівщину. Свій робочий візит делегація розпочала з Ягідного. Тут завдяки будматеріалам, які надала Латвія, триває ремонт сімох будинків, пошкоджених під час активних бойових дій минулого року. Побували латвійці і на Чернігівському навчально-виробничому підприємстві Українського товариства глухих, приміщення якого також допомогли відновити.
За словами пана Посла, подальша підтримка області ставатиме лише потужнішою: бюджет Латвії прийнятий, частка відповідної фінансової допомоги там закладена. Про нові ініціативи йшла мова під час зустрічі з начальником Чернігівської ОВА В’ячеславом Чаусом. Акцент — критична інфраструктура, зокрема дитсадки. Пояснення такої зосередженості на дитячих садочках просте: щоб батьки могли працювати, вони повинні мати можливість прилаштувати дітей. Увесь перелік об'єктів та необхідна інформація по них буде надана, щоб партнери самостійно визначилися з фокусом уваги та допомоги.
Делегація ознайомилася з масштабами руйнувань об’єктів, на відбудову яких можуть бути спрямовані кошти. Серед них — киїнський заклад дошкільної освіти, який спільними зусиллями міжнародних організацій та фондів вже частково відновлений. Тут замінено пошкоджені вікна та вхідні двері, дах, проведено його утеплення, відремонтовано систему опалення. Щоб у садочок знову пішла малеча, потрібні ремонт та утеплення фасаду, внутрішні роботи. Ще один потенційний об’єкт — поліклінічне відділення Чернігівської центральної районної лікарні. Як зазначив генеральний директор закладу Дмитро Руденко, проєкт, що передбачає роботи на 24 мільйони гривень уже виготовлений (покрівля, тримальні стіни третього поверху, вікна). Після їх виконання можна братися за другий етап — внутрішні роботи, а це близько 300 мільйонів гривень.

Схожі матеріали (за тегом)