|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:00 | 06.13.2024

Наслідки війни і окупації області

Росіянами було окуповано 2/3 Чернігівської області, під час її окупації російські військові вбили майже 700 мирних жителів. Окупантами пошкоджено понад 12 тисяч об’єктів, 85% з яких — житлові будинки.

warche22Про це в ефірі телеканалу FREEДОМ повідомив голова Чернігівської обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус.
— Якщо говорити про всю область, майже 700 убитих цивільних і понад тисячі поранених — це прямі втрати. Якщо сказати, що ворог розбив усі комунікації, люди не могли, коли потрібно було викликати швидку, зокрема, це природна смерть. Природна смерть так само зросла в показниках, але вбито було майже 700 осіб. Це жахливо. Це жахлива трагедія. Якщо говорити про Ягідне, всі населені пункти, які розташовані навколо Чернігова, тому що вони найбільше зруйновані, найбільше постраждали. Було дуже багато тортур і знущань на території інших населених пунктів Чернігівської області.
За даними глави ОВА, на звільнених територіях Чернігівської області відбудовано вже майже 3 тисячі житлових будинків, ще 2 тисячі перебувають у стані реконструкції та відновлення. Також активно відновлюється соціальна та енергетична інфраструктура області.
— Понад 2/3 області були окуповані ворогом. Якщо говорити про руйнування, то понад 12 тисяч об’єктів сьогодні зруйновано або пошкоджено. Це колосальна цифра. 85% усього пошкодженого — це житло. Тобто ворог воював не з нашими захисниками, а з цивільним населенням. Тепер 75% це житло, приватні будинки, багатоповерхові будинки. Сьогодні це жахлива проблема в Чернігівській області, тому що за минулий рік ми дуже багато відбудували об’єктів соціальної та критичної інфраструктури. Нам ще належить зробити дуже багато роботи. Ми знаємо, що є люди без даху над головою, вони дійсно отримали якесь або тимчасове житло, або живуть у своїх родичів, — розповів Чаус.
Також, за його інформацією, було зруйновано 35 мостів — ключових і невеликих, і це дуже сильно погіршило логістику в області, її майже не було.
— Торік завдяки Міністерству інфраструктури та місцевим і будівельникам, і волонтерам дуже багато зроблено було. На сьогодні 32 мости були відновлені, але капітально відновлено було дуже мало, по 32 локаціях ми зробили такі тимчасові переходи, переїзди і, відповідно, логістика набагато краща. Але попереду в нас капітальні ремонти, — поінформував глава Чернігівської ОВА.
Чаус констатував, що Росія не припиняє обстрілювати Чернігівську область і сьогодні, мирні жителі продовжують гинути.
— Сьогодні 34 села і міста постійно обстрілюються російською артилерією. Це близько 12 тисяч жителів, які там постійно проживають. Гинуть цивільні люди, — резюмував голова Чернігівської ОВА.

Схожі матеріали (за тегом)