|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:08 | 09.27.2020

Криза лісової галузі тільки поглибиться

Заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар під час запланованого візиту до Чернігова та представлення нового начальника Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства дав невтішні прогнози для лісової галузі.

Screenshot 1Лісову галузь України чекають нові виклики – повна заборона вирубки лісів, непомірне податкове навантаження, низькі закупівельні ціни на деревину та проблеми з реалізацією продукції, заборона експорту ділової деревини – з більшістю цих викликів вже зіштовхнулися лісівники, деякі – ще попереду!

«Деякі популістські незрозумілі складні рішення завдадуть проблем і лісові й галузі в цілому. Це торкнеться, зокрема, карпатського регіону, або навіть України загалом, - прогнозує заступник голови Держлісагентства. – Вже готується законопроект про заборону вирубки лісів. Це говорить тільки про одне – повна координація зусиль і професійний підхід може довести, що наша робота потрібна державі та суспільству. Будь-які подібні рішення не сприятимуть ані добробуту українців, ані процвітанню лісу та екологічній ситуації в ньому. Наша позиція має бути чіткою і принциповою».

В Чернігівському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відбулося представлення нового начальника. Ним став Олександр Зінченко. Відрекомендував його колективу лісівників області заступник голови Державного агентства лісових ресурсів України Володимир Бондар.

Після того як заступник голови Держлісагентства зачитав наказ відомства про переведення з посади начальника управління Харківського лісового господарства на аналогічну посаду в Чернігів, слово взяв сам Олександр Зінченко.

«Я вдячний за той кредит довіри, який мені надали в Держлісагентстві, - сказав він. – Хочу запевнити всіх, що докладу максимум зусиль, аби ті славетні традиції лісівників Чернігівщини збереглися і примножилися. Управління і підприємства будуть працювати ритмічно і виконувати всі завдання, які покладені на них».

 Виступаючи перед директорами підприємств, Володимир Бондар зупинився і на питаннях виборчого характеру. Володимир Бондар висловив готовність агітувати за представника лісової галузі в парламенті. Так, він закликав своїх колег всіляко підтримати директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, який балотується до Верховної Ради України по 209 мажоритарному виборчому округу.

«Я не буду агітувати за жодну політичну партію, крім однієї людини – директора ДП «Ніжинське лісове господарство» Юрія Болоховця, який ухвалив рішення балотуватися до парламенту. Я вважаю, що це наш обов’язок підтримати лісівника і зробити все, щоб ми змогли провести його до Верховної Ради України. Я готовий їздити і агітувати за нього, - сказав Володимир Бондар. – Нам принципово важливо, щоб не залежно від партій наші лісівники були представлені у парламенті. Вони будуть формувати законодавство, відстоювати інтереси галузі. Сьогодні ми, нажаль, позбавлені можливості оперативно реагувати на виклики».

Screenshot 2

Нагадаємо, ДП «Ніжинське лісове господарство» за керівництва Юрія Болоховця стало лідером 2018 року за підсумками фінансово-економічної діяльності в лісовій галузі Чернігівщини.

У своєму виступі Олександр Бондар також торкнувся і нещодавньої урядової ініціативи щодо концесії лісів, яку вдалося скасувати тільки завдяки чіткій і принциповій позиції лісового товариства, згадав про складну податкову політику та проблеми в реалізації сировини. Все це впливає на ефективну діяльність підприємств. І такі негативні тенденції, прогнозує він, триватимуть до кінця року.

Разом із тим аби виправити ситуацію у Державному агентстві лісових ресурсів працюють над розблокуванням мораторію на вивіз ділової сировини, думають про інші шляхи розв’язання кризи.

«Не дивлячись на те, що будуть складності, а ми вже їх бачимо, тільки професійний підхід буде запорукою того, що ми вийдемо на якісну роботу. Попереду нас чекає складна і серйозна робота», - резюмував Володимир Бондар.

Віталій НАЗАРЕНКО "Чернігівщина"

Фото Миколи ТИЩЕНКА

Схожі матеріали (за тегом)