|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:54 | 03.07.2021

Школа-довгобуд чекає на благоустрій території Школа-довгобуд чекає на благоустрій території

Закрити діючу школу, щоб відкрити довгобуд

Така доля чекає на Носівську ЗОШ І-ІІІ ст. №4, де навчається понад три сотні дітей.

Зі слів освітян, виною цьому школа-довгобуд, яку начебто збираються відкрити цьогоріч у вересні, перевівши туди на навчання понад пів тисячі дітей із інших навчальних закладів міста. Рішення про припинення функціонування ЗОШ №4 ухвалили депутати на 53-ій сесії Носівської міської ради. Педколектив не погоджується з такими необґрунтованими на їхню думку діями місцевої влади. Свою позицію налаштовані відстоювати у суді.

«Чому закривати, а не, приміром, реорганізувати?! І чому під «освітній пресинг» підпадає саме наш навчальний заклад? Ми ж не малокомплектна школа врешті-решт!, - обурюються вчителі.

Натомість батьків більше непокоїть, що конкретно їм ніхто нічого не пояснює і куди вони поведуть своїх дітей 1 вересня достеменно невідомо.

Screenshot 55

Школу №4 планують облаштувати під дитячий садок

 «Минулого року ми вклали чималі кошти і фізичні зусилля, аби привести класну кімнату, у якій вчитимуться наші діти до нормального стану. Рівняли стіни і підлогу, не кажучи вже про якісь дріб’язкові витрати на фарбу чи ще щось. Ми думали, що наші діти вчитимуться у цьому класі чотири роки, - обурюються батьки першокласників. – Тепер ми дізнаємося, що нашу школу взагалі закривають. А ЗОШ №5 ще ніхто по суті не відкривав. То що ж це виходить… куди нам податися? Перша школа і гімназія переповнені. Як взагалі можна ухвалювати рішення про ліквідацію нашого закладу, не маючи жодних письмових розпоряджень про відкриття довгобуду? Були лише загальношкільні батьківські збори. Рішення зборів немає, згоди батьків теж. Де гарантія, що 1 вересня у новій школі все дороблять і завезуть обладнання? Якщо її вже тридцять років будують! Маємо сумніви… Чи знову батьки за власний кошт все купуватимуть? Доки всі на канікулах відпочивають, ми бідкаємося, куди прилаштувати дитину, яка тільки-но почала звикати до навчального закладу».

У Носівській міській раді одразу заспокоюють, мовляв, проблему створили на рівному місці. І закриття школи №4 ні в якому разі не відбудеться, доки не відкриють нову – п’яту школу.

Screenshot 53«Коли п’ята школа офіційно відкриється, тільки тоді закриватимемо четверту. Всі діти з колективом перейдуть у нову сучасну школу. Єдине, директор буде обиратися на конкурсній основі, як цього вимагає законодавство, - пояснює голова Носівської громади Володимир Ігнатченко. - Внутрішні роботи по школі №5 наразі майже завершені – на 95% точно. Але для благоустрою території сума ще чимала треба – 16,3 мільйона гривень – це під’їздні шляхи, утеплення фундаменту, водостічна система і таке інше. На попередній сесії ми дійсно ухвалили рішення про закриття школи №4, щоб всю бюрократичну тяганину вирішити в канікулярний період. Час потрібен для того, щоб все відбулося без порушення трудового законодавства. Днями до нас завітає Прем’єр-міністр і ми обов’язково поведемо його на цей об’єкт-довгобуд і залучимося його підтримкою у вирішенні цієї проблеми. Добудова нашої п’ятої школи на контролі в області. Більше того, навколо цієї важливої теми ми об’єднали наших народних обранців, які також допомогли з фінансуванням. Я сам щодня переймаюся цим питанням. Відкриття 5-ї школи дасть змогу розвантажити інші навчальні заклади Носівки, які нині переповнені. Школа розрахована на 520 місць, а тому для нашої ОТГ навчальний заклад неабияк важливий. На базі четвертої школи ми проведемо реконструкцію і відкриємо там дитячий садок, який вкрай потрібний громаді. На черзі три сотні дітей».

Директор ЗОШ №4 Тамара Киричок, яка спочатку мала бажання поспілкуватися з пресою, відмовилася від коментарів, мовляв, так їй порадив правозахисник.

«Я охоче поспілкуюся з вами після судового засідання», - наголосила пані директорка телефоном.

20 червня суд розгляне справу за колективним позовом до Носівської міської ради  про скасування рішення 53 сесії щодо ліквідації ЗОШ №4.

Сніжана БОЖОК, "Чернігівщина"

фото автора

Схожі матеріали (за тегом)