|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 10:33 | 07.13.2020

Торфовидобувники вимагають від уряду дій!

У профспілці торфовидобувників Чернігівщини переконані – останнє десятиліття відбувається цілеспрямоване знищення галузі. Попри шалений попит на продукцію держпідприємств, держава не зацікавлена у їх подальшому розвитку.

Припинити грабіжницьку податкову політику по відношенню до державних підприємств, за якої 90% прибутку забирають «на гору», залишаючи на місцях лише кошти на захищені статті, та, позбавляючи підприємства можливостей для розвитку, ухвалити спеціальну програму підтримки торфовидобувної галузі та звільнити нинішнє керівництво держконцерну «Укрторф» - головні вимоги профспілки торфовидобувників Чернігівщини, з яким вони публічно звертаються до діючого уряду.

Screenshot 29

1983 рік - техніка, яка працює й досі

У профспілці торфовидобувників Чернігівщини переконані – останнє десятиліття відбувається цілеспрямоване знищення галузі. Попри шалений попит на продукцію держпідприємств, держава не зацікавлена у їх подальшому розвитку.

Ось які аргументи приводять шахтарі: «на зорі незалежності в Україні успішно функціонувало 26 торфозаводів, 5 із них - на Чернігівщині (один із яких, Замглайський, - був найбільшим в Європі). Станом на початок 2019 року залишилося всього 5 торфозаводів! – повідомляють у профспілці ДП «Чернігівторф». – Два із п'яти підприємств розміщені на Чернігівщині - Смолинський та Ірванцівський заводи. Цього року закриють ще два торфозаводи: аргументація, як і в усіх випадках, проста - підприємства збиткові».

У профільній профспілці заявляють, що у схемах доведення до банкрутства торфозаводів стара влада не розбиралася – не спішить розбиратися і нова. Відтак, на кінець 2019 року в Україні залишиться всього три діючі торфозаводи - один на Волині і два на Чернігівщині, які тримаються наплаву виключно завдяки ентузіазму працівників.

«Три торфозаводи на всю країну, країну, в якій, за оцінками спеціалістів, щонайменше 2,5 мільярдів кубів торфу! Ми переконані – відбувається цілеспрямоване знищення галузі з метою її подальшої приватизації», - заявляють у профспілці ДП «Чернігівторф».

Відтак, торфовидобувники Чернігівщини публічно висунули до Уряду низку вимог, а саме:

  • Припинити грабіжницьку податкову політику по відношенню до державних підприємств,  за якої 90 % прибутку забирають «на гору», залишаючи на місцях лише кошти на захищені статті, та, позбавляючи підприємства можливостей для розвитку;
  • передбачити кошти для оновлення виробничо-технічної бази підприємств;
  • списати старі борги торфозаводів, які штучно накопичувалися попередніми «ефективними менеджерами» з метою подальшого банкрутства підприємств та їх приватизації;
  • надати торфозаводам статусу юридичних осіб та можливість розпоряджатись фінансами самостійно без «прокладок» зверху;
  • ухвалити Програму підтримку торфогалузі України на наступні 5 років - як це є в Білорусі та Росії;
  • змінити неефективне керівництво державного концерну «Укрторф», яке знищує останні торфозаводи України.

Нагадаємо, від надмірних відрахувань потерпають всі без виключення державні підприємства. Так, згідно Постанови Кабміну про внесення змін до порядку відрахувань до держбюджету з чистого прибутку підприємства, які є у власності держави, відсоток відрахувань із чистого прибутку держпідприємств збільшили з 75% до 90%.

З пояснювальної записки відомо, що саме таку пропорцію відрахувань з прибутку підприємств було зафіксовано в держбюджеті на 2019 рік. Ініціатором цієї норми виступило Міністерство фінансів.

Святослав ЖОЛУДЬ

Схожі матеріали (за тегом)