|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:10 | 06.12.2024

Пріоритет - забезпечити дровами

Як першочергове, невідкладне завдання збільшення заготівлі паливних дров визначив перед працівниками лісової галузі міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

drovesГолова Держагентства лісових ресурсів України Юрій Болоховець запевнив, що лісова галузь готова знайти для країни необхідні обсяги дров. Лісівники Чернігівщини вже протягом восьми місяців повністю забезпечують дровами і населення, і всі об’єкти соціальної сфери.

Наприклад, у ДП «Городнянське лісове господарство» за вісім місяців заготовлено 21 тисячу 300 кубометрів дров’яної деревини. Населенню вже реалізовано 16 з половиною тисяч кубометрів. Як розповідає головний лісничий Максим Левкович, здебільшого звертаються жителі не тільки Городнянщини, а й Ріпкинщини, Чернігівського району. Решту відправили до закладів соціальної сфери. Майже всі школи Городнянщини відмовилися від газу, замінили газові котли на твердопаливні, пристосовані для опалення дровами.
Як зізнається головний інженер ДП «Городнянське лісове господарство» Олександр Дем’янцев, дров’яна деревина на нижньому складі не затримується. Населення забирає дрова як з лісу, так і з нижнього складу. Намагаємось працювати без черг. На рубках головного користування заготовили 13 тисяч 800 кубометрів. Від рубок формування і оздоровлення лісів – сім з половиною тисяч кубометрів. Від продукції переробки – 4 тисячі 300 кубометрів. Навіть тирсу забирають промисловці для своїх котелень. Розкупили її вже 5 тисяч 200 кубометрів. Крім того, усім, хто забажає, надаються послуги автотранспортом.
За словами лісничого Тупичівського лісництва Сергія Шульги, останнім часом населення активізувалося. Щоденно приймають заявки на дрова. Бригада лісорубів на чолі з Миколою Філоном трудиться повний світловий день, заготовляючи деревину для потреб земляків. А ось, наприклад, Віктор Голодніков, котрий проживає з братом Валентином, самі вже заготували на зиму 15 кубометрів дров. Це обійшлося братам лише у п’ять тисяч гривень. Кажуть, і зараз рубають. Від газу відмовилися давно. І все населення Тупичівської громади так само. Тепер біля кожного двору повно дров.

Схожі матеріали (за тегом)