|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:39 | 06.13.2024

Вперше за багато років зерно в державній коморі Вперше за багато років зерно в державній коморі

Іванівка святкує обжинки

За давньою хліборобською традицією працівники державного підприємства «Дослідне господарство “Іванівка”» Інституту сільського господарства Північного Сходу Національної Академії аграрних наук України святкують завершення жнив озимих культур.

За словами директора господарства Андрія Скварського, цього року жнива були дійсно гарячими. По-перше, через затяжні проливні дощі, а по-друге – через спроби рейдерства. Однак ні дощі, ні рейдери не завадили цього року хліборобам зібрати збіжжя з державних полів і покласти його в державну комору.

1aivan2

Головне - зловити погоду

 

 «Врожайність озимої пшениці по кругу склала 60 центнерів з одного гектара, – говорить директор ДП ДГ «Іванівка» Андрій Скварський. – Зважаючи на те, що через спроби рейдерства ми не змогли вчасно провести обробку зернових, це – більш ніж прекрасний результат. Для цього підприємства – це захмарний результат. Наступного року збираємось його покращити».

Але найголовніше, переконаний Андрій Скварський, – це те, що чи не вперше за багато років збіжжя з державних полів лягло в державну комору, а не в кишеню приватним ділкам. Наразі хлібороби задоволені результатом і чекають привабливих цін на зернові аби розрахуватися з багатомільйонними боргами, накопиченими попередником.

1aivan3

Така вологість зерна цьогоріч - велика рідкість

 

До речі, проти нього нині прокуратура розслідує низку кримінальних проваджень, а нещодавно суд визнав незаконними укладені у 2020 році договори про надання послуг з однією із приватних фірм. Нагадаємо, восени минулого року з полів цього господарства вивезли у невідомому напрямку збіжжя соняшника та кукурудзи на суму в понад 158 мільйонів гривень.

1aivan5

Трудовий колектив державного підприємства НААНУ

 

По завершенню збору ранніх зернових директор господарства Андрій Скварський вирішив відновити давню хліборобську традицію і відсвяткувати спільно з усім трудовим колективом обжинки.

1aivan4

Гарно попрацювали - можна і шашлик

1aivan6

Обжинки святкують за спільним столом

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)