|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 22:57 | 11.30.2023

Чернігівські лісівники можуть повністю забезпечити область дровами

Нинішня зима – за всіма економічними прогнозами – буде нелегкою, випробовуватиме українців на міць. Відчутно «кусатиметься» газ. Але ж у нас є лісові масиви, що у важкі часи завжди виручали людей дровами, котрі з діда-прадіда були основними енергоресурсами.

Чернігівські лісівники на осінньо-зимовий період можуть повністю забезпечити регіон паливними матеріалами. Запланованих для заготівлі 150 тис. м3 дров вистачить і землякам, і областям-сусідам.

Світова практика підказує: ті країни, які не мають дешевого газу, його економлять. На жаль, Україна у спадок від попередньої системи отримала енергозатратну економіку, що виробляє продукцію з енерговитратами, учетверо вищими від європейських. До слова, в Італії газове опалення вмикають тільки з 10-ї до 12-ї години. А поляки опалюють житло і великі готелі дровами…

Отже, завжди є вихід. Пригадаймо, що і перші двигуни внутрішнього згоряння, як і перші автомобілі, працювали на дровах.

Так, 1000 м3 природного газу прирівнюється до 3,4 м3 сухих соснових дров, або ж до 2,3 м3 сухих дубових, чи до 2,7 м3 сухих березових дров. Чому б їх не використовувати для виробництва газу і тепла?! Станом на 1.06.2022 року на складах лісогосподарських підприємств Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства було 8,5 м3 дров непромислового використання. Додатково, щоб задовільнити потреби населення, підприємства соціальної сфери планується заготовити ще 80 тис. м3.

Опалювати дровами набагато дешевше, вигідніше, навіть якщо й подорожчають з часом. Адже дрова – відновлюване пальне. І щороку завдяки сонцю, землі і воді наростають сотні й тисячі кубометрів лісу. А Чернігівщина – лісовий край. Уже деякі сільські та селищні ради, сільські медичні заклади перейшли на дров'яне опалення. Поліщуки колись казали: «Влітку день із сокирою, зате взимку – з теплом». Недаремно фіни вирощують енергетичну лозу, а норвежці, які повністю забезпечені газом, на своїх електростанціях спалюють місцеве паливо. Газ продають за кордон і мають валюту. Треба додати, що попіл від спалювання дров – це ще і якісне міндобриво…

 1adrova22

Контакти державних лісогосподарських підприємства Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства:

ДП «Городнянське лісове господарство»: м. Городня, вул. Жовтнева, 54 тел. (046) 452-18-23, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відділ збуту: (046) 2-35-41.

ДП «Ніжинське лісове господарство»: м.Ніжин, вул. Московська, 5, тел. (046) 31-71-891, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відділ збуту: (046) 2-52-81.

ДП «Корюківське лісове господарство»: м. Корюківка, вул.. Індустріальна, 40, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відділ збуту: (046) 573-43-54, (046) 573-43-53, 067-52-80-412.

ДП «Новгород-Сіверське лісове господарство»: м. Новгород-Сіверський, вул. Губернська, 15-А, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відділ збуту: (258) 2-16-39.

ДП «Чернігівське лісове господарство»: м. Чернігів, вул. Олександра Молодчого, 18, ел. адреса: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Відділ збуту: тел. 067-461-62-54.

 

За інформацією Чернігівського ОУЛМГ

Схожі матеріали (за тегом)