|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:27 | 04.01.2023

В області посівна воєнного часу фінішує

Надважка посівна кампанія-2022 на Чернігівщині добігає кінця. Цього року вона проходить у вкрай складних умовах: спершу активні бойові дії, потім — розмінування територій, що й досі ведеться паралельно всім роботам.

1apos222Як зазначив начальник обласної військової адміністрації В’ячеслав Чаус, злагоджені дії уряду та місцевої влади, допомога міжнародних партнерів у розв’язанні критичних проблем дозволили аграріям області засіяти ярими культурами 99% від прогнозів. Звісно, загальна площа посівів менша, ніж минулого року. Але на це є об’єктивні причини. Станом на 9 червня засіяно та засаджено 694,6 тисячі гектарів ярих культур. З них: ярої пшениці — 8 400 га; ярого ячменю — 14 000 га; ярого ріпаку — 500 га; вівса — 15 800 га; гороху — 2 800 га; гречки — 3 800 га; проса — 3 700 га; кукурудзи — 338 800 га; цукрового буряку — 1 300 га; соняшника — 216 200 га; сої — 36 600 га; картоплі — 52 700 га.
Зменшення площі посівів стосується передусім культур експортного напрямку — через наявні та очікувані логістичні проблеми. Водночас аграрії розпочали підготовку до збирання та збереження нового врожаю.
Як повідомив директор департаменту АПР Чернігівської ОДА Олег Крапивний, цього року на Чернігівщині набагато менше сіяли культур, які йдуть на експорт — через проблеми з логістикою.
«Набагато менше засіяли кукурудзи. На зерно. Менше на понад 200 тисяч гектар. Це у нас була культура експортно орієнтована, але, враховуючи, що на сьогодні порти закриті, і пошкоджена логістика — постачання зерна за межі України», — пояснив Олег Крапивний.
Загалом наразі на Чернігівщині засіяли 700 тис. га. Це майже 100% від того, що запланували, але на 30% менше, ніж в минулі роки. Картоплі посадили цьогоріч 50 тис. га, що на 20 тис. га менше, ніж торік. Як зазначив Олег Крапивний, попри зменшення обсягів, нестачі харчів не буде.
«Тієї кількості посіяного зерна, яке на сьогодні є, нам достатньо, і навіть більше, ніж достатньо. Орієнтовно ми кожен рік для потреб Чернігова та області (і для населення, і на корм для тварин, і для того, щоб залишити на насіння), нам орієнтовно потрібно мільйон тонн зерна. Минулого року ми виготовили шість мільйонів, позаминулого — п’ять. В цьому році, враховуючи те, що є проблеми, про які я говорив, ми орієнтуємось на чотири мільйони тонн зерна», — зазначив директор департаменту АПК.

Схожі матеріали (за тегом)