|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:30 | 07.01.2022

Машинобудівне виробництво відновлять

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.  Суттєво постраждали кілька великих машинобудівних підприємств у обласному центрі.

promvidnovКерівник області В’ячеслав Чаус ознайомився із масштабами руйнувань та перспективами відновлення їхньої роботи. Побачили в якому жахливому стані перебувають корпуси підприємств, дуже багато втрачено. Але ці підприємства важливі, вони дають робочі місця понад тисячі жителів. Тож є намір спільними зусиллями відновити хоча б основні напрями виробництва. Обсяги руйнувань — значні. Під час бойових дій працівники нарахували понад 200 влучань по території підприємств. Деякі цехи пошкоджені на 50%, деякі  — зруйновані дощенту. Знищені покрівлі та шибки. Разом з виробничими приміщеннями постраждало і цінне обладнання, зокрема високоточне, яке не підлягає відновленню. Попри всі пошкодження, тут готові відбудовувати виробництво, хоча для цього потрібні і значні інвестиції, і матеріали та інструменти. Зараз триває відновлення інженерних комунікацій, зокрема електропостачання.
З керівниками підприємств обговорено їхні ключові потреби. Суттєва проблема — брак фінансових ресурсів. Один з напрямів діяльності — виробництво шкільних автобусів. І досі деякі громади не розрахувалися за відвантажені ще до 24 лютого машини. Тож ОВА сприятиме у відновленні розрахунків за поставлену продукцію. А також — порушить перед Урядом питання розблокування казначейських рахунків для розрахунків з тими підприємствами, що відновлюватимуть свою діяльність. У подальшому область робитиме все можливе, аби підтримати місцевого виробника: відновити підприємства і дати місцевому виробнику можливість забезпечувати транспортом нашу область. Розпочали це робити у мирний час за програмою «Шкільний автобус». Після відновлення є сподівання наростити обсяги закупівлі для чернігівських громад.
Ще один напрям — допомога з пошуком міжнародних донорів та профільних галузевих асоціацій для надання технічної підтримки. ОВА також долучиться до пошуку шляхів вирішення логістичних проблем з контейнерними перевезеннями, які наразі завдають підприємствам значних витрат.
Безперечно, машинобудівні підприємства будуть залучені і до всіх державних програм підтримки, що розгортатимуться для відновлення області.

Схожі матеріали (за тегом)