|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:52 | 12.08.2022

Вісті з сесії Чернігівської міської ради

Сьогодні відбулося засідання сорок другої сесії Чернігівської міської ради сьомого скликання. Що ж наухвалювали депутати?

У міському бюджеті передбачили кошти на реконструкцію колектору

Серед рішень, які сьогодні підтримали депутати міської ради – виділення коштів у сумі 15 млн грн для реконструкції самопливного колектору по вул.Самійленка – Мстиславська. Це лише частина потрібних коштів: загалом кошторис реконструкції складає 25,44 млн грн.

«Як ви знаєте, у Чернігові безліч проблемних позицій щодо мереж, серед них і цей колектор. У разі руйнування становитиме небезпеку для іншої ділянки, яка реконструюється - по вул.Героїв Чорнобиля. А реконструйована ділянка з’єднає побудований раніше колектор із каналізаційно-насосною станцією №3», - прокоментував міський голова Владислав Атрошенко.

Він також звернув увагу і на інші проблемні ділянки мереж по місту, зокрема, колектор по вул.Глібова. Упродовж останніх 10 років тут постійно утворюються провали, які руйнують дорогу.

* * *

Як вже повідомляв сайт міської ради, нещодавно на дорозі по вул.Глібова знову просів ґрунт. КП «Чернігівводоканал» після розкопок з’ясувало, що причиною руйнації дорожнього покриття стало пошкодження склепіння залізобетонної труби. На це вплинула газова корозія. Цю ділянку відремонтують, але такий ремонт є тимчасовий, наскільки його вистачить, ніхто спрогнозувати не може. Колектор із залізобетонних труб збудований у 1971 році. Глибина їх залягання понад 8 метрів. Експлуатаційний термін закінчився 23 роки тому.

Єдиний вихід для розв’язання проблеми – повна реконструкція всієї ділянки мережі. Сумарна кошторисна вартість реконструкції колектору з труб діаметром 700 мм складає понад 100 млн грн. Відповідно проекту передбачено паралельне прокладання нової труби, а вже потім демонтаж старої.

Депутати погодили Інвестиційну програму ПАТ «Облтеплокомуненерго»

На сесії міської ради 30 травня депутати підтримали проект Інвестиційної програми ПАТ «Облтеплокомуненерго» на 2019  рік.

Інвестпрограма – це комплекс заходів для підвищення рівня надійності та забезпечення ефективної роботи систем централізованого теплопостачання.

Попередньо проект Інвестпрограми розглядав двічі виконавчий комітет міської ради. Спершу за пропозицієюзаступника міської голови Олександра Ломако та інших членів виконкому, керівництву «Облтеплокомуненерго» запропонували провести публічне обговорення проекту Інвестпрограми і пояснити чернігівцям, як була виконана інвестиційна програма за попередній рік і що планується зробити цього року. І додатково для максимальної прозорості залучити до роз’яснювальної роботи залучити ЗМІ.

Після виконання цих умов рішенням виконавчого комітету від 07.05.2019 року № 183 Інвестпрограму було схвалено.

Згідно Інвестпрограм, «Облтеплокомуненерго» запланувало цього року реконструювати одну котельню та два центральних теплових пунктів. Також будуть реконструйовані системи керування 12-ти котелень. Також замінять ділянку магістральної теплової мережі від котельні по проспекту Миру, 193а довжиною 345 метрів.

Серед основних цілей Інвестиційної програми - економія природного газу та електричної енергії за рахунок заміни застарілих котлів на нові сучасні котли з високим ККД; заміни груп мережевих та рециркуляційних насосів з встановленням частотного регулювання теплоносія на виході з котельні, впровадженням автоматичної системи контролю технологічним процесом та підвищення якості надання послуг кінцевим споживачам за рахунок заміни зношених ділянок магістральних теплових мереж.

Фінансування інвестиційної програми передбачено за рахунок амортизаційних відрахувань на суму 25,782 млн грн.

Депутати просять Уряд розібратись із проблемними питаннями теплогенерації, які накопичувались роками

Чернігівська міська рада звернулася до Прем’єр-міністра України щодо формування ціни на газ та вирішення інших проблемних питань теплогенерації. Таке звернення депутати ухвалили 30 травня на 42 сесії міської ради 7 скликання.

Звернення ініціював чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.

«Ми розуміємо питання підвішеності Уряду через оголошені позачергові вибори до ВР. Але на сьогодні у державі рішення центральних органів влади і інших відомств у сфері теплогенерації не збалансовані між собою. Через це тривалий час в Україні теплова генерація, яка не має складової виробництва електроенергії, економічно заганяється у фінансову неспроможність. Дане звернення пов’язане з тим, що ми заздалегідь звертаємо увагу Уряду, щоб ми восени, коли вже потрібно подавати тепло в оселі, не отримали «каруселі»: дають нам ліміти на газ, чи не дають через борги. Просимо Уряд розібратись: звідки ці борги накопичуються, а також збалансувати рішення у сфері теплогенерації, приміром, пом’якшити вимоги щодо погашення боргів у цій сфері», - прокоментував звернення Владислав Атрошенко.

"У зв’язку зі значним зростанням заборгованості населення з оплати за житлово-комунальні послуги, зокрема, за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, з 01 травня 2019 року в частині багатоповерхових будинків м. Чернігова акціонерним товариством  «Облтеплокомуненерго» (далі – АТ «ОТКЕ») припинено постачання гарячої води. 

Така ситуація викликана стрімким падінням рівня оплати населення за житлово-комунальні послуги, неспроможністю АТ «ОТКЕ» – підприємства, що надає послуги з теплопостачання більше ніж половині мешканців міста,  розрахуватися за спожитий природний газ, та, як наслідок, припиненням постачання газу підприємству від АТ «НАК «Нафтогаз України». 

Зростання темпів заборгованості населення виникло після перегляду з 01 січня 2019 року тарифів на послуги теплопостачання через підвищення вартості природного газу та досягло критичних розмірів у березні-квітні поточного року», - йдеться у зверненні. – «В умовах зростання боргів населення за спожиті послуги підвищення вартості газу поставить під загрозу зриву проходження опалювального сезону 2019-2020 років, оскільки відповідно до Положення № 867 рівень оплати за газ для подальшого його отримання має становити не менше 90 %", - йдеться у зверненні.

Також зазначається, що додатково розрахунки за паливо ускладнюються наявністю невідповідності тарифів і фактичних витрат виробників теплової енергії. Розрахункова різниця в тарифах АТ «ОТКЕ» за 2016-2018 роки складає 211 млн грн, в тому числі по населенню – 142,9 млн грн.

Міська рада просить Прем’єр-міністра України для забезпечення своєчасного початку та нормального проходження опалювального сезону 2019-2020 років, уникнення негативних соціальних наслідків та непоправного впливу на діяльність підприємств теплогенерації, особисто сприяти вирішенню цих проблемних питань.

У Чернігові заборонили гастролі пересувних цирків з тваринами

Відповідне рішення було прийняте сьогодні, 30 травня, під час чергової сесії міської ради. «За» проголосували 26 депутатів. У проекті рішення йдеться про заборону виступів у цирках не лише диких тварин, а усіх. Подала проект рішення депутатка від фракції «БПП-Солідарність» Регіна Гусак після того як до неї звернулися зооволонтери з 200-ма підписами людей, які виступають проти виступів тварин у цирках.

Це рішення після ухвалення матиме рекомендаційний характер.

«Згідно чинного законодавства органи місцевого самоврядування позбавлені таких повноважень. Це просто рішення рекомендаційного характеру, так зробила у Києві і Вінниці щоб суб’єкти господарювання утримувалися від здійснення діяльності, не заключали договорів, не здійснювали розміщення на своїй території цирки які використовують тварин». Так пояснив начальник юридічного відділу міськради Роман Миколаєнко. 

 

Схожі матеріали (за тегом)