|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:42 | 11.27.2022

Кучма живе на 36 тисяч і отримує благодійну допомогу

Якщо ви, шановні читачі, прочитавши прізвище Кучма, грішним ділом подумали, що буде йти мова про екс-президента України Леоніда Даниловича, то це не зовсім так.

Адже на Чернігівщині є ще один не менш відомий носій цього прізвища і потрапляє він в нашу постійну рубрику «дорогі керманичі». Мова йде про Володимира Володимировича Кучму – голову Кіптівської територіальної громади, яка утворена і функціонує на землях колишнього Козелецького району. Кіптівський Кучма також відомий на всю країну – щоправда, як керівник Всеукраїнської асоціації громад.

 

У минулому номері ми писали про доходи голів громад колишнього Козелецького району. Зокрема, ми показали у скільки громадянам обходяться керівники Козелецької, Остерської та Деснянської громад. Нагадаємо, найдорожчим за утриманням виявився голова Деснянської селищної ради Юрій Валентинович Осташевський із щомісячним доходом в 74 тисячі гривень. Опозиційні до Осташевського депутати повідомляють, що апетити Остерського голови у 2021-му році зросли до 100 тисяч гривень щомісячного доходу! Правда чи ні – стане ясно вже навесні, коли пан Осташевський подасть наступну декларацію. На другому місці за ним опинився Остерський міський голова Леонід Олександрович Мисливець із зарплатою в 31 тисячу 443 гривні. А найменше у 2020 році заробив Козелецький селищний голова Валентин Петрович Бригинець. За місяць перебування на посаді керівника громади він отримав з бюджету 21 тисячу 610 гривень. Зрозуміло, що ця статистика є неповною, а те, скільки зараз заробляють голови, стане ясно з декларацій за 2021 рік, бо деяким депутати наголосували від 100 до 250 відсотків щомісячного преміювання. Така ось децентралізаційна економія.

politpartnery

Політичні партнери Ірина Грозенко та Володимир Кучма

 

Про очільника Кіптівської сільської ради Володимира Володимировича Кучму ми вирішили написати окремо, адже це не просто сільський голова, а й віднедавна – керівник однієї з асоціацій органів місцевого самоврядування, так званої Всеукраїнської асоціації громад. Але спочатку про, власне, Кіптівську громаду.

Кіптівська територіальна громада стала однією з перших на Чернігівщині, об’єднавши 10 колишніх сільських рад на площі 537,6 кв. км, із 5,5 тисячі мешканців.

Згідно з експертними даними, доходи загального фонду Кіптівської громади на 1-го мешканця складають 1224,5 гривні, а відповідні видатки – 1970 гривень.

Рівень дотаційності бюджетів складає 13,1%, а співвідношення видатків на утримання апарату управління із сумою доходів загального фонду – 35,5%.

85% видатків загального фонду йде на зарплати апарату.

Що стосується, власне, очільника громади Володимира Кучми, то з нерухомого майна на нього зареєстровано два житлові будинки – обидва у Кіптях. Один, площею 119 квадратних метрів, є спільною власністю з дружиною. Подружжя Кучм придбало житло у 2011 році, коли Володимир Кучма був звичайним сільським головою звичайної Кіптівської сільської ради.

Житловий будинок, площею 113 квадратних метри є власністю Володимира Кучми. Купив він його у 2009 році, коли теж був сільським головою.

Із нерухомості, окрім житла, Володимир Кучма володіє десятьма земельними ділянками, загальною площею 5,4 гектара.

А зараз – до найцікавішого – зарплати! У 2020-му році керівник Кіптівської громади обійшовся бюджету в 432 тисячі гривень, які Кучма задекларував як заробітну плату, отриману за основним місцем роботи. Поділивши цю цифру на 12 місяців, отримаємо щомісячну зарплату в 36 тисяч гривень. Немало як для сільського голови! Це наразі другий результат на Козелеччині, більше за Кучму отримує лише Осташевський. Ще 66,4 тисячі гривень Кучма задекларував як пенсію. 5975 гривень – дохід від надання майна в оренду. Цікавою статтею доходів є задекларовані сільським головою 300 гривень благодійної допомоги від ПП «Кіпті». Гроші смішні навіть для пересічного пенсіонера, однак, як виявилось, ПП «Кіпті» виплачує їх щорічно. Так, у 2019-му році Володимир Кучма також задекларував 300 гривень благодійної допомоги від приватного підприємства. Що ж це за такі благодійники? У реєстрі відкритих даних це підприємство значиться як таке, що спеціалізується на вирощуванні зернових, отже – аграрії. Пов’язують ПП «Кіпті» з покійним нардепом Валерієм Давиденком, який керував на Чернігівщині політичним проектом «Наш край», а Володимир Кучма, до слова, також представляє цю політичну силу.

До речі, у тому ж таки 2019-му році депутат Чернігівської облради і помічниця покійного нардепа Валерія Давиденка Ірина Грозенко отримувала гонорари від громад, керівниками яких були представники «Нашого краю». Кіптівська ОТГ не стала винятком і виплатила помічниці Давиденка 43 тисячі 800 гривень у вигляді «гонорарів та інших виплат згідно з цивільно-правовими правочинами». Чи то так вплинула на Кучму наша публікація, чи інші невідомі для нас обставини, але у 2020-му році виплати пані Грозенко припинились. Тим не менше, представниця «Нашого краю» знайшла інші громади, які відраховували на її користь гонорари. Про це – в іншому матеріалі на сторінці 6 цього номера «Чернігівщини».

 

Віталій НАЗАРЕНКО

Схожі матеріали (за тегом)