|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 0:10 | 01.24.2022

Знову про Смолинський торфозавод

Заступник голови ОДА Дмитро Іванов особисто огляну виробничі потужності філії ДП «Чернігівторф» та поспілкувався з керівником підприємства Валентиною Огієнко.

smoltorf— Завод повинен працювати. В цьому зацікавлені абсолютно всі: голова ОДА В’ячеслав Чаус, працівники підприємства, жителі не тільки Гончарівської громади, а й області загалом. Це потужний, стратегічний об’єкт, який, враховуючи нестабільну ситуацію з газом, вкрай важливий для Чернігівщини, адже виробляє альтернативний вид палива, — наголосив Дмитро Іванов.
Пропозиція директорки заводу Валентини Огієнко незмінна: підприємство необхідно передати до комунальної власності Гончарівської громади, яка матиме із цього додатковий прибуток на розвиток, проте безоплатна передача підприємства у комунальну власність законодавчо неможлива.
Наразі ж працівники заводу стали заручниками ситуації. Працювати на повну потужність немає можливості – за останній тиждень вироблено всього 900 тонн торфу. Чисельність працівників скоротилась до 50. Коштів у підприємства для повноцінної роботи немає – у ДП «Чернігівторф» наразі 40 мільйонів гривень боргів. Це не дозволяє приватизувати підприємство, оскільки не можна об’єктивно оцінити вартість усього майна.

Схожі матеріали (за тегом)