|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 21:11 | 08.07.2022

Вода матиме належний пропуск

Тростянецька балка поблизу смт Срібне - одна із найскладніших ділянок капітального ремонту дороги Н-07 Київ - Суми - Юнаківка. Тут є велика гідротехнічна споруда та понаднормові ухили рельєфу.

trobalkaПлоща водяного дзеркала верхнього ставка водосховища - понад 100 гектарів. Раніше для перетоку води з верхнього у нижній ставок у земляному насипі дороги було влаштовано двовічкову трубу на збірних фундаментах. Тривалий час пропускна споруда не виконувала нормально своєї функції. Зокрема через втручання людського фактору - місце для перетоку води було засипане цеглою та бетоном. Труба замулювалась, земляне полотно дороги перезволожувалось. Була загроза руйнування труби всередині автомобільної дороги.
Для вирішення цієї проблеми в процесі капітального ремонту старий механізм для пропуску води демонтований. Посилюється та розширюється земляний насип дороги. Всередині нього влаштовується нова гофротруба. На верхньому ставку буде встановлений шандорний пристрій, за допомогою якого регулюватиметься рівень води у верхньому ставку та тиск води на земляний насип автодороги.
По завершенню робіт на трубі ділянка дороги вздовж Тростянецької балки буде заасфальтована.

Схожі матеріали (за тегом)