|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 16:50 | 12.01.2021

Чернігівщина сільськогосподарська

Рекордні врожаї та провідні позиції у тваринництві - з такими здобутками зустрічають професійне свято аграрії області

sgdenЗа підсумками попереднього року Чернігівщина зібрала найбільший в Україні урожай зернових, четвертий рік поспіль вона є лідером з виробництва зерна на одну особу. За обсягами виробництва жита та кукурудзи область перша серед регіонів, проса – друга, вівса – третя. Нинішнього року керівники та фахівці господарств, переробних комплексів та фермери доклали значних зусиль для того, щоб закріпити позитивні тенденції в розвитку сільгоспвиробництва Чернігівщини.
Наша область займає третє місце в Україні за чисельністю поголів’я великої рогатої худоби (91,5 тис. гол) та четверте – з виробництва молока. Сподіваємося, що цьогоріч Чернігівщина втретє поспіль перетне п’ятимільйонний рубіж з виробництва зернових.
Загалом в сільському господарстві (станом на вересень) зайнято 23 тисячі штатних працівників, або кожен сьомий працюючий області. Середньомісячна заробітна плата понад 12200 грн — на 7% більше, ніж у середньому в області.
За рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, діє програма «Сільський розвиток». Вона спрямована на надання методичної й практичної допомоги аграріям. Також за різними державними програмами сільгосппідприємства Чернігівщини мають отримати понад 125 мільйонів гривень, з них вже отримали — 102,3 мільйона. З обласного бюджету у поточному році було виділено 800 тисяч гривень. Ще 50 тисяч гривень спрямовано на покращення іміджу, популяризацію досягнень агропромислового комплексу Чернігівщини.

Схожі матеріали (за тегом)