|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 23:05 | 11.30.2023

Проїзд дорожчає, сервіс не кращає

З 1 жовтня в Чернігові підняли вартість проїзду в громадському транспорті. Тепер за проїзд у тролейбусі чи маршрутці потрібно заплатити однаково – 8 гривень.

1avtosТаке рішення прийняв виконавчий комітет Чернігівської міської ради 29 вересня. Тариф у обох видах громадського транспорту міста урівняли. Проте в тролейбусі є змога проїхати дешевше аж на дві гривні за умови, якщо маєте електронний проїзний квиток. Для дорослих при оплаті транспортною карткою ціна складає 6 гривень. Залишили пільгу і для школярів на період навчального року. В тролейбусі при оплаті такою карткою і з учнівським квитком проїзд коштуватиме 3 гривні. В маршрутці проїзд для учнів – 4 грн.

Останній раз тарифи на проїзд в громадському транспорті Чернігова переглядали у 2018 році. Тоді їх підняли до 6 гривень в маршрутках і до 5 в тролейбусі. Тоді причиною підвищення ціни стало здорожчання паливних матеріалів на понад 20%. Наразі причина аналогічна – зростання цін на пальне, комплектуючі рухомого складу та мастильні матеріали, а ще збільшення мінімальної заробітної плати.

«Підняття вартості проїзду не вирішує транспортне питання системно. Тільки перехід на європейську транспортну модель, де гроші сплачуються за людино-кілометр пробігу, дозволить принциповим чином покращити транспортні перевезення у Чернігові, – говорить чернігівський міський голова Владислав Атрошенко. – У нас є чітке розуміння, як на неї перейти, але через нерозуміння можливостей бюджету на наступний рік планувати такий перехід складно».

Здорожчання проїзду означає черговий удар по бюджету громадян. І вони не шкодують слів, коли йдеться про таке рішення виконкому. Найбільш обґрунтованою є претензія пасажирів до стану транспортного парку.

«Ціни вони підіймають, а от елементарно помити автобус перед виходом на маршрут не можуть, – говорять пасажири зранку 1 жовтня на слова водія про те, що квиток коштує вже 8 гривень. – Деякі маршрутки взагалі мають дірки в підлозі, брудні вікна і сидіння. Тролейбуси теж не в кращому стані. Нові купували, але ж і старі досі їздять. Минулого тижня їхала, йшов дощ. Зайшла в тролейбус, а там на голову капало, а всі поручні током б’ються. І за таке ми маємо 8 гривень платити!? От хай приведуть транспорт в порядок, потім ціну підіймають».

І т т складно не погодитися, адже чимала кількість маршруток міста – в такому стані, що їх вже давно потрібно викинути на металобрухт, але вони й досі продовжують возити пасажирів.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)