|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 20:06 | 10.28.2021

Ціна на газ для населення не зміниться, принаймні до травня

Останні декілька тижнів з екранів телевізора ми чуємо про те, що ціни на блакитне паливо зростуть удвічі, а то й утричі. І замість восьми гривень за куб у самий розпал опалювального сезону людям доведеться платити всі двадцять. Та в ТОВ «Чернігівгаз збут» запевняють, що це ніщо більше, ніж чутки, і на опалювальний сезон 2021-2022 ціна лишиться на рівні 7,99 грн за кубометр.

 Сьогодні побутові споживачі ТОВ «Чернігівгаз збуту» обслуговуються за двома тарифами «Твій газ Річний» та «Твій газ рівномірний платіж». Умови обох тарифних планів діятимуть до кінця опалювального сезону. І ціна за куб газу залишатиметься незмінною до 30 квітня 2022 року.

lusta21

«Наразі ми маємо підписаний з «Нафтогазом» контракт на закупівлю природного газу для побутових споживачів, релігійних організацій та відомчого житла, – пояснює директор ТОВ «Чернігівгаз Збут» Іван Луста. – В рамках цього контракту вартість палива для нас як для постачальника фіксована, завдяки чому до 1 травня наступного року незмінною залишиться і ціна газу у наших річних тарифах «Твій газ Річний» та «Твій газ Рівномірний платіж»».

Нагадаємо, що базовий тариф «Твій газ Річний» був запроваджений з 1 травня поточного року і діятиме до 30 квітня наступного. Тарифом передбачена оплата фактично спожитого протягом календарного місяця блакитного палива за ціною 7,99 грн за куб газу. Незмінними залишаються і строки розрахунку – до 25 числа місяця наступного за місяцем поставки.

Також протягом літа побутові споживачі мали змогу змінити річний тариф на комерційну пропозицію «Твій газ Рівномірний платіж». Цим тарифом скористалися ті споживачі, які завчасно потурбувалися про підготовку до опалювального сезону і скористалися можливістю зменшити рахунки під час холодів, коли для обігріву домівок потрібно найбільше газу. Адже суть рівномірного платежу полягає в тому, що ціну за газ розбили однаковим платежем на ввесь рік, незалежно від того, зима це чи літо. Розмір щомісячного платежу у кожного споживача різний, адже залежить від обсягу газу, спожитого вами торік, та від місяця переходу на тариф. Та спеціалісти кажуть, що саме цей тариф дав змогу знизити суми у майбутніх платіжках за газ взимку приблизно на 40%. І понад 4450 клієнтів ТОВ «Чернігівгаз Збут» подали заявки на зміну базового тарифу на комерційну пропозицію «Твій газ Рівномірний платіж».

 

Мораторій на відключення за борги зняли

 

В останні дні літа в Україні офіційно зняли обмеження на відключення населення за заборгованість з оплати вартості комунальних послуг, яка передбачалася законодавством щодо умов адаптивного карантину. І тепер всіх боржників комунальні підприємства мають право відключити від газопостачання, від електропостачання, водопостачання, теплопостачання та інших видів комунальних послуг.

До прийняття таких змін на період дії карантину та 30 днів після нього заборонялося нарахування пені і штрафів за заборгованість за житлово-комунальні послуги та припинення надання таких послуг.

Та тепер «карантинна» заборона на відключення боржників діятиме лише в тих регіонах, які потрапили до зони з «червоним» рівнем епідемічної небезпеки. Проте постачальники мають право відновити відключення через 30 днів після того, як регіон вийде з «червоної» зони карантину.

 

Марія ПУЧИНЕЦЬ

Схожі матеріали (за тегом)