|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 19:34 | 12.01.2023

Перевірки виявляють неякісне пальне

Державна екологічна інспекція інформує, що на АЗС області тривають перевірки якості пального. Відбір проб автомобільних бензинів та дизельного палива проводиться в рамках ринкового нагляду та у відповідності до секторального плану на 2021 рік.

palneekoДнями спеціалісти сектору державного ринкового нагляду перевірили автозаправну станцію ТОВ «ЛЕРСЕН ЛТД», що знаходиться у місті Чернігові по вул. Івана Мазепи, 54А та відібрали проби автомобільних бензинів та дизельного палива на відповідність вимогам Технічного регламенту щодо вимог автомобільних бензинів, дизельного, суднових та котельних палив.
Лабораторні дослідження 4 видів продукції були направлені до акредитованої лабораторії ТОВ «Інспекторат Україна», за результатами висновків якої буде встановлено якість продукції. Раніше фахівці Інспекції могли проводити лише документальні перевірки підприємств, контролюючи наявність паспортів якості пального, документів на присадки та їх відповідність технічному регламенту.
За результатами лабораторної експертизи, проведеної ТОВ «Інспекторат Україна», виявлено невідповідність вимогам Технічного регламенту автомобільних бензинів А-92-Євро5-Е5 та А-95-Євро5-Е5 за такими показниками: детонаційна стійкість; об’ємна частка бензолу; масова частка кисню; об’ємна частка кисневмісних сполук.
У зв’язку з неякістю автомобільних бензинів А-92-Євро5-Е5 та А-95-Євро5-Е5 та становленням загрози для споживачів, по цим видам палива винесено рішення про заборону їх реалізації на ринку, вилучення з обігу та відкликання.
Представники Державної екологічної інспекції у Чернігівській області й надалі проводитимуть відбори проб продукції, що реалізується на автозаправних станціях. Це дозволить підвищити ефективність ринкового нагляду. Окрім того, лабораторні дослідження якісних характеристик пального убезпечать споживачів від неякісного товару на ринку палива, а довкілля – від викидів забруднюючих речовин.

Схожі матеріали (за тегом)