|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 17:01 | 06.13.2024

«Пам’ятники» передвиборчих медичних довгобудів

Нове приміщення Козелецької лікарні почали зводити ще тоді, коли курс долара до гривні був 1:1,5. Будували циклічно: перед парламентськими і президентськими виборами.

Хто тільки з кандидатів не піарився на довгобуді – важко згадати! Навряд чи хто «розкопає», скільки мільйонів народних грошей тут «відкатано»! Натомість живуть у селищі легенди про казкове збагачення причетних до цього передвиборчого довгобуду. Багатомільйонні витрати пішли на заміну покрівлі даху й вікон, на інші доробки-переробки. Чотири роки тому «золотий» довгобуд-годівницю взяла на баланс Козелецька об’єднана територіальна громада. Каденція її закінчилася, але нічого не зроблено для добудови лікарні. Не під силу її добудова для нової каденції депутатів об’єднаної громади, хоч нею опікується провладний депутат, підсудний колишній банкір Борис Приходько.

Новий керівний склад громади прикинув, що для завершення будівництва потрібно щонайменше 25 мільйонів гривень. Де їх взяти – ніхто не знає, ніхто й не обіцяє. А приміщення недовговічне, неозброєним оком помітно, що в багатьох місцях швидко втрачає «товарний вигляд».

Історія довгобуду Бобровицької лікарні «пишеться» з початку 90-х минулого століття. Після закладин підвального «нульового» циклу споруда протягом двох десятиліть перебувала в «замороженому» стані. «Розморозила» її команда районної організації Порошенкової партії «Європейська солідарність» за сприяння народного депутата Олега Дмитренка. На цьому об’єкті він і піарився для одержання перемоги на парламентських виборах. Хоча вже тоді було очевидним, що це об’єкт не першочергового значення для бюджетних грошей. Втім, десятки мільйонів у нього вгатили, в тому числі і з депутатського фонду, які мали б піти на потреби виборців. Їх витратили на агітацію за кандидата в депутати. Будівництво не завершили, бо для цього потрібні серйозні кошти. А скільки треба мільйонів для облаштування необхідним дорогим медичним обладнанням і спеціальними меблями та побутовим приладдям? Немає відповіді й на кадрове питання: хто працюватиме в новому специфічному медичному закладі? Адже в діючому чотириповерховому приміщенні лікарні – великий дефіцит лікарів і медсестер.

likarnabo

«Прикраса» центру Бобровиці вартістю в не один десяток мільйонів гривень з «відкатною» схемою

 

Цинічна безвідповідальність колишньої пропорошенкової команди Бобровицької лікарні, як то кажуть, б’є рекорди: партійний лікар-будівельник пішов на пенсію, залишивши після себе довгобудний «пам’ятник» передвиборчого «відкатного» будівництва вартістю в не один десяток мільйонів народних грошей, натомість районна лікарня у великому чотириповерховому і трохи меншому одноповерховому приміщеннях виявилася не підготовленою для лікування хворих на ковід. Новому головному лікарю довелося в «пожежному» порядку обладнувати спеціалізоване інфекційне відділення і «латати дірки» в кадровому забезпеченні. Тобто бавлення попереднього керівництва райлікарні у фарбовано-перефарбовану політику обернулося величезними витратами народних грошей на безперспективне сумнівне будівництво і невчасну допомогу першим хворим на ковід-19, багато з яких пішло на той світ.

Якщо не кримінальна відповідальність, то хоча б докори сумління повинні прокинутися, щоб мучити, гризти «архітекторів» і «будівничих» передвиборчих довгобудів медичного призначення? Адже до сумління як не сьогодні, так завтра приєднається невмираюча пам'ять для наступних поколінь. Бо надто дорого для суспільства обходяться «грандіозні плани» безвідповідальних державних і політичних діячів. Та і взагалі, як повчав Григір Тютюнник, навіть найпрекрасніша мрія дає нуль, якщо її не зробити життям. Мріяти ж із нульовим результатом за народні кошти – це вже підступний злочин перед людством і Небом.

 

Григорій ЗАГРЕБЛЯ, фото Дмитра Кухаренка

Схожі матеріали (за тегом)