Мисливських тварин побільшало

У вкрай морозному і засніженому січні-лютому нинішнього року, які стали нелегким випробовуванням для мешканців лісу, за участю спеціалістів Чернігівського обласного управління лісового та мисливського господарства, Департаменту екології та природних ресурсів Чернігівської ОДА, Екологічної інспекції в Чернігівській області та Держпродспоживслужби проведено облік мисливських тварин в усіх мисливських господарствах області.

Відрадно, що за підсумками обліку чисельність мисливських тварин зросла. Про це свідчить і наведена нижче таблиця.

Динаміка чисельності основних видів мисливських тварин (особин)

1tablo21

Начальник відділу мисливського господарства ЧОУЛМГ Микола Пиріг зазначає, що на існування диких тварин, їх чисельність впливає дуже багато факторів. Головним з них, мабуть, є втручання людини в природні середовища  існування диких тварин:

– Відрадно, звичайно, що в наших лісах збільшилася кількість диких кабанів – особливо привабливого виду тварин для полювання. А от що найбільше непокоїть мисливців, так це поступове зменшення кількості зайця-русака.  І причини цьому очевидні: суцільне розорювання полів, використання аграрниками отрути для мишей-полівок та обробіток полів хімікатами, випалювання сухої рослинності – все це  знищує місця існування цього виду дичини, не створює належних умов для розмноження зайців-русаків.

Турбує і ставлення до такого рідкісного для наших країв птаха як тетерів. Тепер якраз пора його «токування». А от отруйні і густі дими від спалювання пожнивних решток, робота техніки в полях і на луках цьому перешкоджають, тож і для тетерів не кращі умови для парування.

У підсумку зазначимо, що площа мисливських угідь області становить – 2789,7 тис. га, із них: лісових – 682,9 тис. га, польових – 1859,5 тис. га, водно-болотних – 169,7 тис. га, інших – 21,1 тис. га. Та ще ж мисливські угіддя державного мисливського резерву – 56,5 тисячі гектара.

В області 59 користувачів мисливських угідь, яким за рішеннями обласної ради і надані у користування мисливські угіддя, в тому числі держлісгоспи (8 господарств)  –   212,8 тис. га  (8 %), УТМР (9 господарств – 1808,6 тис. га  (65 %), інших користувачів (42 господарства)  –   711,8 тис. га (25 %), мисливські угіддя державного мисливського резерву –  56,5 тис. га (2%).

1aoleni

Схожі матеріали (за тегом)