Зовнішня торгівля області у цифрах

У 2020 році експорт товарів суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності області становив 891 млн.дол. США, що на 10% більше, ніж у 2019р.,  імпорт –  343 млн.дол. (на 18% менше).

240221Зовнішньоторговельні операції проводились із партнерами зі 127 країн світу. Найсуттєвіші експортні поставки товарів здійснювалися до Китаю – 140 млн.дол., Нідерландів – 74 млн.дол.,  Азербайджану – 61 млн.дол., Іспанії – 60 млн.дол., Єгипту – 52 млн.дол., Білорусі – 35 млн.дол.  В іноземців користувалися попитом зернові культури, готові харчові продукти, деревина і вироби з деревини, папір та картон, насіння і плоди олійних рослин, текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, взуття.
Найвагоміші імпортні поставки товарів надходили з Білорусі – 63 млн.дол., Німеччини – 47 млн.дол., Італії – 28 млн.дол., Китаю – 25 млн.дол., Бразилії – 20 млн.дол. В імпорті переважали продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості, готові харчові продукти, текстильні матеріали та текстильні вироби, машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання, мінеральні продукти, папір та картон, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них, засоби наземного транспорту, крім залізничного, недорогоцінні метали та вироби з них.
У 2020 році підприємства Чернігівщини здійснювали зовнішню торгівлю послугами з партнерами із 72 країн світу. Експорт послуг з області становив 31 млн.дол. США, що на 3% більше, ніж у 2019р., імпорт в область – 29 млн.дол. (на 9% менше). Основними споживачами послуг залишаються країни Європейського Союзу, на які припадало 59% обласного експорту. Значні обсяги послуг надавалися партнерам із Румунії, Нідерландів, Литви, Латвії та Німеччини. Серед інших країн світу найбільше послуг експортовано до США, Азербайджану та Канади.
У структурі експорту 28% обсягу займали послуги автомобільного транспорту, 26% – послуги з переробки матеріальних ресурсів, 25% – комп’ютерні та інформаційні послуги.
Провідними партнерами в імпорті послуг були Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії, Азербайджан та Польща, від яких одержано 79% загального обсягу.
Основу структури імпорту формували роялті та інші послуги, пов’язані з використанням інтелектуальної власності, які становили майже половину загального обсягу. Крім того, попитом користувалися ділові послуги, транспортні та пов’язані з подорожами.

Схожі матеріали (за тегом)