|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:08 | 08.09.2020

В економіку області країни ЄС вклали 415 млн.дол. США

У 2018 році одне з провідних місць в інвестуванні економіки Чернігівщини належить 17 країнам Європейського Союзу.

Майже кожна друга країна-інвестор є країною ЄС. На кінець 2018 року в економіку області цими країнами вкладено 415 млн.дол. США прямих інвестицій (акціонерного капіталу).

Головними інвесторами виступають нерезиденти Великої Британії, Польщі, Нідерландів, Кіпру. Найбільш інвестиційно приваблива для іноземних інвесторів є переробна промисловість. Повідомляє Головне управління статистики у Чернігівській області.

У 2018р. до країн Європейського Союзу спрямовано 40% експорту всіх товарів. Імпорт із цих країн становив 45% від загального обсягу. Зовнішньоторговельні операції здійснювалися з усіма країнами Євросоюзу. Найбільш активні стосунки в експорті підтримувалися з Нідерландами, Іспанією, Румунією (загалом понад половину обсягу), в імпорті – з Німеччиною, Італією, Литвою (57% обсягу).

У товарній структурі експорту 65% складали поставки зернових культур та насіння і плодів олійних рослин, п’яту частину – взуття, деревини і виробів із деревини, готових харчових продуктів. В імпорті переважали надходження продукції хімічної та пов’язаних із нею галузей промисловості, полімерних матеріалів, пластмас та виробів із них, паперу та картону. Як в експорті, так і в імпорті значною була частка машин, обладнання та механізмів, електротехнічного обладнання, текстильних матеріалів та текстильних виробів.

Схожі матеріали (за тегом)