|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 12:36 | 06.19.2021

ПФУ презентує сучасні онлайн сервіси для пенсіонерів і не тільки

Багато електронних послуг вже доступні на веб-порталі Пенсійного фонду України. Їх мета - значно спростити життя пенсіонерам і застрахованим особам.

Йдеться, зокрема, про безкоштовне СМС-інформування, отримання довідок чи інформації про «зароблений» страховий стаж онлайн. Ці можливості журналістам Київської, Чернігівської та Черкаської областей, а також Києва презентували керівники ПФУ. На наші запитання відповіли голова правління Пенсійного фонду України Євгеній Капінус, директор Департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Фонду Олександр Малецький, керівники головних управлінь Фонду у Черкаській, Чернігівській, Київській областях та місті Київ. Захід відбувся 25 квітня за підтримки проекту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні».

Screenshot 1asРозпочинаючи прес-конференцію, Євгеній Капінус підкреслив, що Пенсійний фонд України дуже активно розвивається в сфері впровадження нових електронних технологій, і тому вже найближчим часом зможе надавати майже всі послуги дистанційно – за допомогою своїх веб-ресурсів. Також він подякував представникам проекту USAID «Трансформація фінансового сектору в Україні» за різнобічну підтримку цих новацій.

Сьогодні ми намагаємось максимально використовувати електронні сервіси та стандартизувати наші послуги, відмовляючись від теріторіального принципу, - зазначив Є.Капінус. - Задля ефективної взаємодії з громадянами та оперативного надання інформації на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України впроваджено ряд сервісів для пенсіонерів, застрахованих осіб та страхувальників. Про призначення чи перерахунок пенсії, сплату страхових внесків роботодавцем можна дізнатися за допомогою СМС-ок, а довідки про розмір сплачених внесків, достовірність яких підтверджується QR-кодом, витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії, інформацію про «зароблений» страховий стаж, щомісячні відрахування (єдиного соціального внеску) роботодавцем отримати он-лайн.

Крім того, триває розробка нового сервісу – електронної черги, де кожен користувач веб-порталу ПФУ зможе самостійно записатися онлайн на прийом до будь-якого відділення Фонду. Це надасть можливість економити час і уникнути черг під час відвідування установ ПФ. «Ми сподіваємося,  що сервіси, над розробкою яких працює Пенсійний фонд, будуть корисними для усіх категорій громадян», – наголосив Євгеній Капінус.

Директор Департаменту інформаційних систем та електронних реєстрів Фонду Олександр Малецький більш детально розповів про сервіси веб-порталу та показав, яким чином відбувається реєстрація в особистому кабінеті страхувальника. Зокрема, це можна зробити двома способами: з використанням електронного цифрового підпису або за логіном і паролем. Електронний цифровий підпис можна отримати в акредитованому центрі сертифікації ключів (АЦСК), перелік яких є на порталі. Логін і пароль видається в будь-якому відділенні Пенсійного фонду, для цього треба пред'явити паспорт та ідентифікаційний код.

 

Пан Малецький зауважив, що електронний цифровий підпис дає можливість застрахованій особі увійти до персонального кабінету, де є дуже важлива для кожного інформація про загальний «зароблений» страховий стаж або стаж у розрізі кожного року, про сплату єдиного соціального внеску роботодавцем. Дистанційно, без особистого відвідування установ Пенсійного фонду, можна отримати різні довідки (наприклад, витяг із Реєстру застрахованих осіб, довідку про розмір пенсії, індивідуальні відомості про застраховану особу – довідка ОК - 5).  Достовірність таких довідок фахівці відповідних установ перевірятимуть через QR-код та спеціальний багатозначний номер під ним.

 

Крім того, користувач веб-порталу може налаштувати сервіс СМС-інформування, що дозволить безкоштовно щомісячно отримувати повідомлення про зарахування/незарахування єдиного соціального внеску підприємством, на якому він працює, інформацію про «зароблений» особистий страховий стаж, - для застрахованих осіб та про результати розгляду звернення за призначенням/перерахунком, поновленням пенсії, необхідність звернення до ПФУ для підтвердження даних про особу, - для пенсіонерів.

Для юридичних осіб та підприємців Фонд створив кабінет страхувальника, через який можна перевіряти інформацію про подання звітності, бачити повну інформацію про сплату підприємством або фізичними особами-підприємцями єдиного соціального внеску, в тому числі - щодо заборгованості з цього виду платежу. Окрім того, через кабінет страхувальника можливо отримати інформацію для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності  працівника (лікарняні). Аби дізнатися, як користуватись особистим кабінетом, отримувати онлайн-довідки та замовити послугу СМС-інформування, варто скористатись відео-інструкцією на офіційному веб-ресурсі Фонду www.pfu.gov.ua  у розділі «Інструкції».

Яка ситуація в регіонах, журналістам повідомили керівники головних управлінь ПФУ у Черкаській, Чернігівській, Київській областях та місті Київ. Наприклад, в Київській області на веб-потралі зареєструвалися 400 тис. осіб, з них 140 тис. підключилися до смс-інформування, понад 23 тис. звернулися для  отримання нового пенсійного електронного посвідчення. «В Чернігівській області близько 1 млн. населення, серед них 332 тис. – пенсіонери, і близько 230 тисяч – застраховані особи, - повідомив начальник Головного управлінян Пенсійного фонду України в Чернігівській області Юрій Юрченко. - Надання електронних послуг розпочалося зі створення сайту Головного управління в 2007 року. До речі, він був один із найперших в Україні. А інформаційна сторінка почала працювати у 2017 році. На сьогодні тут зареєстровані 32 тис. чоловіків і жінок, найбільше – в містах Чернігів, Ніжин, Прилуки, а послугою СМС-інформування користуються 24 тисяч пенсіонерів і застрахованих осіб».

Юрій Юрченко розповів також, що працівники ПФУ в області надають послуги практично всім категоріям населення. На Чернігівщині діють 25 стаціонарних відділень і створене 31 віддалене робоче місце для працівників Фонду в обєднаних територіальних громадах, селищних радах, центрах надання адміністративних послуг, навчальних закладах.  Цей процес триває. Серед роботодаців області є попит на таку послугу, як «кабінет страхувальника». Крім того, триває видача електронних пенсійних посвідчень.

На цей момент жителям області видано майже 4,5 тисячі електронних пенсійних посвідчень, - зауважує Юрій Юрченко. - Це реально заощаджує кошти ПФ, адже банківські установи надають їх безоплатно. А от за доставку пенсій підприємствами поштового звязку ПФУ сплачує значні кошти. Крім того, це видігдно, адже цей документ посвідчує особу та одночасно є банківською карткою, якою дуже зручно користуватися та розраховуватися. Тож чернігівці користуються цими послугами, і в подальшому, без сумніву, вони будуть більш затребувані.

Медіа-центр «Моє місто»

 

 

Схожі матеріали (за тегом)