|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 4:22 | 10.22.2020

Якісний посів кукурудзи – запорука високих врожаїв

Якісний посів кукурудзи – запорука високих врожаїв

У ТОВ «Земля і воля» приступили до посіву пріоритетної культури господарства – кукурудзи. У середу, 24 квітня, на поля вийшло 30 агрегатів. Одночасно проводиться робота по підготовці ґрунту до посіву – культивація. Насіння власного виробництва, сучасна техніка, правильна підготовка ґрунту та дотримання технологій – секрети успішного господарства традиційно лишаються незмінними.

«Культивація попереду, позаду – сівалки. Великого розриву між посівом і культивацією не робимо задля збереження вологи, – пояснює заступник генерального директора з рослинництва ТОВ «Земля і воля» Василь Нестерук. – Сіємо з шостої години ранку і доки на вулиці видно. Посівні агрегати забезпечені транспортом для підвезення насіння. Працюють одинадцять бригад: у трьох відділеннях по чотири сівалки, у решті – по дві. Технологія комплексних робіт відпрацьована таким чином, щоб ніде не було прогалин. Трудимося злагоджено та з великими планами на майбутнє».

За словами Василя Сергійовича, насінням господарство забезпечене на 100%. Практично все – власного виробництва.

«На площі 450 гектарів випробовуємо новий гібрид кукурудзи. За відгуками він має високий потенціал врожайності та швидку вологовіддачу зерна під час дозрівання. Але для нашої зони він дещо ризикований для посіву – у нього високе ФАО (індекс скоростиглості кукурудзи, – Ред.). Більше підходить для південних регіонів. Та ми все-таки вирішили спробувати».

У ТОВ «Земля і воля» щороку певні ділянки ланів відводять під посів батьківських форм. Над цим завданням тут працюють найдосвідченіші механізатори. Бо спочатку треба посіяти батьківські форми, а потім до них підсіяти материнські. Буває і навпаки – залежно від гібриду.

Кращий механізатор господарства Віктор Пінчук вже 27 років поспіль виконує цю ювелірну роботу. Поряд із ним сіє Віталій Онищенко. Досвіду у нього значно менше, але наполегливості не бракує. Чоловіки вже сім років працюють пліч-о-пліч на насінневому полі, бо сіяти потрібно у дві сівалки.

«Віктор Іванович з відомої династії механізаторів нашого господарства. Радує те, що ТОВ «Земля і воля» має не одну таку династію. Родини Андрущенків, Ярешків, Євлашів... Працювали їхні батьки, тепер працюють діти. Серед механізаторів є чимало таких, що сіють по 20 років. Є люди, які прийшли зі мною і досі трудимося разом. А це вже 38 років», – посміхається Василь Нестерук.

Минулоріч відділення господарства забезпечили новенькими автобусами, які тепер підвозять людей на поле, забезпечують доставку триразового гарячого харчування.

«Практично всі продукти харчування власного виробництва: від круп до м’яса та овочів. Навіть хліб та випічка своя. Сіємо гречку, сою, ячмінь та овес. Картоплю, овочі вже посадили. Все для потреб господарства».

Під час польових робіт дбайливого аграрія зустріти в офісі майже неможливо. Він там, де кипить робота. Під час нашої зустрічі Василь Сергійович якраз оглядав озимі, які цьогоріч перезимували вдало, та дещо постраждали під час весняних заморозків.

«Дякувати Богові, починають відходити. Перепади температури, особливо вночі, дещо негативно позначилися на посівах з озиминою. Та маємо надію, що це не вплине на урожайність».

Посівну основної культури, яка розпочалася з чималою затримкою, планують завершити до 9 травня. Головне, щоб погода посприяла.

Сніжана БОЖОК, фото автора


Схожі матеріали (за тегом)