Хвала рукам, що пахнуть хлібом!

Напередодні найбільшого та найкращого свята для всіх наших аграріїв – Дня працівника сільського господарства – вкотре побував у мальовничому селі Курінь, у чудових, щирих друзів нашої обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення» – невтомних трудівників з ПСП «Авангард» та їхнього директора – великого працелюба Василя Булаха. Василь Миколайович – як завжди, увесь у важливих справах, у щоденній селянській роботі та клопотах про людей – жителів цього славного козацького села, відомого далеко за межами Придеснянського краю.

1vasbulahНевгамовній енергії Булаха, наполегливості, цілеспрямованості, терпінню, чуйності, бажанню постійно працювати та щодня робити хороші справи можна по-доброму позаздрити. Та він – добродій скромний, успіхами не вихваляється. Як на мене, найбільше щастя для людини – коли вранці хочеться йти на роботу, а увечері повертатися додому. Тож Василь Булах – чоловік щасливий, який понад усе на світі любить до сьомого поту трудитися на рідній землі і бачити результати своєї праці.

А оскільки він раніше тривалий час трудився тут, у селі, водієм (простим шоферюгою, як сам каже), то й тепер власноруч, щодня і за будь-якої погоди, залюбки водить машину. Бо така незвичайна Людина – жодної пихи, манірності, а тільки скромна, світла, людяна і доброзичлива посмішка. Тому односельці його щиросердно люблять та поважають, та й він – любить і шанує людей, незалежно від їхніх посад і статків.

Пишається Василь Миколайович і своїми доньками, які продовжили справу батька, працюють поруч і також старанно трудяться, не покладаючи рук. Його надія та опора. Справжня селянська династія!

Сьогодні ПСП «Авангард» – одне з найкращих у районі та в області! Зараз на підприємстві є чудові фахівці в усіх галузях: і на ділянці механізації, в гаражі, на зернотоку, на фермі… Тут є власна пекарня, де випікають дуже смачний хліб, а загалом – 15 хлібобулочних виробів, зокрема святкові короваї. Пекарня працює в чотири зміни. Свіжі хліб та булочки розвозяться по всьому району. Хліб – лише власного виробництва і – жодних домішок… Тож їси – й хочеться!

На фермі тепер трудиться 80 працівників. Взагалі ж, тут – 2444 голів великої рогатої худоби, корів – 1150, близько 1000 – дійних. Завдання: 2000 – дійних, і ще 200 – тільних корів, на перспективу… Головне – щоб стабільно були високі надої! Зарплата оператора машинного доїння – близько 16 тисяч гривень за десять днів роботи. Тож це – ще й важливий соціальний проект, бо створюються робочі місця з достойною заробітною платою.

В «Авангарді» тепер займаються переробкою – виготовляють власну ковбасу, відкрили цех. Продукція – якісна і має попит. Тепер тут виготовляють і дуже смачний твердий голландський сир із молока. Обладнання – українське, працівники – місцеві. Технологія – голландська. Сир – відмінної якості, тому продається не тільки в Курені й Бахмацькому районі, а також – у Чернігові та Києві.

Важливо, що Василь Булах постійно як меценат допомагає школі, дитсадку, медикам, учасникам АТО, людям похилого віку, і цих добрих справ – просто не злічити!

А нам, журналістам, дуже приємно, що в чудовому селі Курінь уже тривалий час передплачують понад двісті примірників нашої газети. Люди радо читають «Чернігівщину», обговорюють, звертаються до нас зі своїми побажаннями. Щиро дякуємо, дорогі аграрії – ви справжні друзі газети.

Тож вітаємо вас із прекрасним святом та зичимо здоров’я, любові, добра і всіх гараздів. Щоб земля радувала вас щедрими урожаями і далі розквітало село Курінь на радість людям!

 

Сергій ДЗЮБА

Схожі матеріали (за тегом)