Природне поновлення та інвентаризація лісу

Як відомо,  одним із методів відтворення лісів є їх природне поновлення. Цей спосіб має як переваги над штучним лісовідновленням, так і певні недоліки.

1aalisponovЯк розповів директор ДП «Семенівське лісове господарство» Андрій Дудко, безумовним плюсом є те, що зростає значення фактору природного добору, бо, як правило, виживають більш біологічно стійкі особини, починаючи з насінини.

Для успішного лісовідновлення  таким способом вищим є генетичне різноманіття, забезпечується рівномірне нерегулярне розміщення рослин на ділянці, характерне для природних лісів. За таких обставин дерева розвиваються одразу на місці, без «шокової терапії» під час пересадки сіянців чи саджанців.

Також важливим аспектом є й економічна складова, бо за сприятливих умов витрати на природне відновлення лісів значно нижчі, ніж при створенні лісових культур.

Водночас слід мати на увазі й те, що не кожна ділянка придатна для природного відновлення бажаного виду дерев (у нашому випадку – сосни звичайної). Адже при цьому є висока загроза ураження самосіву грибковими захворюваннями та коренегризними комахами в перші роки життя. В цьому плані лісові культури є більш стійкими.

Крім того ділянки природного поновлення потребують ретельного та дбайливого догляду, а хаотичне розміщення самосіву дещо ускладнює цей процес. Ось тому під час вибору такого способу відновлення лісів треба враховувати всі чинники, щоб отримати найбільш прийнятний для лісівників результат.

***


Цієї осінньої пори спеціалісти Семенівського лісгоспу, як правило,  обліковують кількість садивного матеріалу та його якість в розсадниках і теплицях, а також визначають стан лісових культур природного поновлення. В одно-, дво- і трирічних лісових культурах  перевіряється приживлюваність, проводиться їх якісна оцінка. А от на ділянках лісових культур чотирирічного і старшого віку провели й атестацію за класами якості. У цьому році вже переведено в покриту лісом площу  останні ділянки культур, які були висаджені на місці всохлих  ялинників з 2012 по 2015 роки. Загалом інвентаризацію лісових культур проведено на площі 990 гектарів.

1aalissemen

 

За інформацією ДП «Семенівське лісове господарство»

Схожі матеріали (за тегом)