|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 13:45 | 10.23.2020

Григорій Ткаченко Григорій Ткаченко

«Золота» ціна картоплі

У фермерському господарстві «Напорівське», що в Лукашівці Чернігівського району, нинішнім врожаєм та цінами на «другий хліб» задоволені.

Директор підприємства Григорій Ткаченко вважає цьогорічні ціни на картоплю оптимальними як для товаровиробників, так і для споживачів. Ба навіть більше: на його думку, такі ціни убезпечать внутрішній ринок від напливу дешевої та неякісної бульби з сусідніх Білорусі й Росії, а це – можливість національним товаровиробникам збути продукт за взаємовигідною ціною та запланувати посіви під наступний врожай.

 

З крайньої нашої зустрічі, яка відбулася рік тому, ФГ «Напорівське» помітно змінилося у плані розвитку. Так, тут поставили «з нуля» новий склад, купили новенького комбайна «Джон Дір» та дев’ятиметрову жатку до нього вітчизняного виробництва, а ще скористались вигідним кредитом та придбали навісний оприскувач.

«Я перед розгулом епідемії коронавірусу встиг злітати до Німеччини і там придивився для господарства комбайн. Крім комбайна, ми також купили трактор «Джон Дір», а ще – китайського «Юто» і сівалку до нього», – пояснює Григорій Ткаченко, стоячи біля новенького американця. – Все робимо для того, аби максимально вкладатися в строки збору та посівної».

А ось і сам комбайн!

1djondir

Василь Хоменко не приховує задоволення від роботи на такій техніці.

«До цього працював на «Доні», – говорить комбайнер. – Знаєте, комфорт і продуктивність – не порівняти! Цей збирає значно чистіше зерно, тут менші втрати, одним словом, це – як небо і земля».

«Особлива гордість – жатка вітчизняного виробництва з шириною захвату 9,4 метра, – додає Григорій Михайлович. – Цей комбайн за такої жатки збирає близько 55 гектарів за день. Уміють наші робити, коли захочуть».

para12

Василь Хоменко та Григорій Ткаченко

 

Як тільки в «Напорівському» справляться із соняшником, то одразу ж візьмуться за посів озимих. Директор господарства бідкається, що дещо затягнув із строками. Втім, новий посівний агрегат «Амазон», який на думку Григорія Ткаченка, є одним із найкращих у світі, допоможе якісно посіяти озимину.

1amazon

Цьогорічні ціни на сільгосппродукцію тішать фермера. Найрентабельнішою культурою в господарстві досі залишається картопля. Тут сіють виключно харчові сорти і користуються перевіреною технологією. Про те, що картопля вигідна, свідчить і той факт, що в «Напорівському» цьогоріч збільшили площі посівів з 55-ти до 70-ти гектарів, а наступного року планують довести площі до 100 гектарів. Урожаєм задоволені. Хоча, кажуть, могло бути й краще.

«Урожайність – у межах 300 центнерів з гектара, – ділиться Григорій Ткаченко. – При тому, що наш регіон був обділений опадами. Урожай, як на мене, непоганий, але велика кількість середньої та дрібної, принаймні більше, ніж минулого року».

На думку фермера, цьогорічна ціна на «другий хліб» є оптимальною для всіх

«5,5-6 гривень за кілограм – це «золота» ціна для нашої картоплі, – пояснює Григорій Михайлович. – Виграють усі три сторони, і головне – це те, що при такій ціні не буде навалу з-за кордону білоруської та російської картоплі. Взагалі, цього року цінова політика на сільгосппродукцію – дуже хороша. Щодо врожайності, то на ту технологію, яку ми запропонували, врожайність могла б бути більшою, але мінімізуючим фактором залишилась волога. Як не відшліфовуй технологію, але відсутність достатньої кількості опадів дає своє».

1asorty

Оце і є сортувальна лінія для картоплі

 

У «Напорівському» прагнуть максимально автоматизувати процес сортування та фасування картоплі. Так, минулого року господарство закупило сортувальну лінію, а цьогоріч придбали зважувально-пакувальну машину. Розробник – умілець із Корюківки. Відтак наш, місцевий агрегат обійшовся фермеру удвічі дешевше закордонних аналогів.

1agregat

Агрегат корюківського умільця зважує та пакує в мішки

 

Віталій НАЗАРЕНКО, фото автора

Схожі матеріали (за тегом)