|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 9:51 | 10.28.2020

Остер і Десна: проблеми громад

Одне із проблемних питань Остерської громади  – чималі борги КНП «Остерська міська лікарня» за послуги з тепло- та електропостачання.

1aosterlikarТак, на сьогодні медзаклад заборгував понад 110 тис. грн ТОВ «ЕНЕРА ЧЕРНІГІВ» за спожиту електричну енергію. Досі залишається неврегульованим питання погашення неплатежів за тепло перед ТОВ «Теплопостачінвест» на суму 582,6 тис. грн за період 2018-19 рр. і 1,6 млн грн перед ТОВ «Чернігівська теплопостачальна компанія» за період 2019-20 рр.
Під час засідання обласного оперативного штабу з питань підготовки до опалювального сезону в облдержадміністрації Остерській міській раді було дане доручення щодо прискорення темпів погашення заборгованості. Вихід із ситуації – досягти компромісу з тепловиками і укласти договір на реструктуризацію. В іншому випадку лікарня залишиться без опалення, що є неприпустимим.

За словами Остерського міського голови Віктора Самодєлка, в рамках угоди про міжмуніципальне співробітництво Остерська лікарня також надає медичні послуги жителям Деснянської ОТГ. Втім, кошти за лікування 962 деснянців в період 2017-20 рр. Остерській громаді так і не були відшкодовані.

Сусіднім громадам необхідно знаходити спільну мову. Якщо жителі Десни лікуються в Остерській лікарні, Деснянська ОТГ має брати участь у співфінансуванні інфраструктури. Або як варіант - розраховувати на свої сили, будувати власну лікарню чи отримувати медпослуги в інших населених пунктах. Але слід враховувати, що для жителів Десни це буде більша відстань і вартість лікування.

В селищі Десна є проблемні питання щодо діяльності підприємств ЖКГ, зокрема забезпечення населення послугами електропостачання, а також щодо передачі житлового фонду та інженерних мереж на баланс селищної ради.

Є десятки звернень від жителів Десни до органів влади з проханням сприяти передачі житлових будинків на баланс Деснянської ОТГ. Таким чином громадяни хочуть скористатися своїм конституційним правом на приватизацію житла. Позиція громадян цілком зрозуміла і правильна. Адже це дасть їм змогу вільно розпоряджатися майном, обирати управляючу компанію і отримувати якісні послуги. А ще – це можливості для залучення додаткових коштів на різні житлові програми.
Передача майна на баланс громади і приватизація житлового фонду – лише перший крок. Далі можна буде вести мову щодо інженерних мереж, доріг та інших об’єктів господарського комплексу. Наскільки швидко пройде цей процес залежить від місцевих депутатів.

За словами начальника Остерської квартирно-експлуатаційної дільниці Сергія Журавля, на сьогодні зібрані технічні паспорти на майже всі будівлі. Є плани мереж, всім земельним ділянкам присвоєні кадастрові номери.
Серед нагальних питань - укладання у будинках військового містечка прямих договорів мешканців з компаніями, що забезпечують розподіл та постачання електричної енергії  - це АТ «Чернігівобленерго» і ТОВ «ЕНЕРА». Ця процедура також лежить в площині майнових прав.
Роботу в цьому напрямку почали ще у 2017 році. Остерській КЕЧ було подовжено термін дії договір на надання ЖКГ послуг. Створена спеціальна комісія для обстеження технічного стану об’єктів житлового фонду, визначених для передачі у комунальну власність. Далі процес пригальмувався.
До цього часу із 67-ти будинків Остерською КЕЧ лише по одному будинку виконано роботи щодо приведення електричних мереж до вимог нормативно-технічної документації. Ще для декількох розроблено ПКД, але роботи не розпочаті у зв’язку з відсутністю фінансування.
Облік спожитої електроенергії по 66-ти будинкам й надалі ведеться по одному загальному лічильнику на все військове містечко. Через те, що споживачі оплачують послугу не в повному обсязі, Будинкоуправління №1 Остерської КЕЧ змушене погашати борг за рахунок інших джерел.
Слід зауважити, що Остерська КЕЧ перейшла в оперативне управління Командування Сил логістики Збройних Сил України. До його функцій не входить діяльність з управління житловим майном і фінансування на такі заходи не виділяється.

Схожі матеріали (за тегом)