|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 5:47 | 02.28.2021

Життєдіяльні показники області

Про найактуальніші питання життєдіяльності Чернігівщини йшлося на понеділковій нараді в облдержадміністрації.

1apulceФінансові ресурси. Станом на 11 вересня перевиконання по місцевих бюджетах складає 6,2 %, у т.ч. по обласному майже 7%. В цілому ситуація стабільна, але є проблеми по декількох місцевих бюджетах. Департамент фінансів розпочинає зведення балансів по медичній сфері і загальний по місцевих бюджетах. Відомство вже отримало від Мінфіну частину контрольних цифр по бюджету 2021 року.

Стан виконання проєктів. В області триває реалізація проєктів за кошти ДФРР. Від розпорядників надійшло 61,5 млн грн, використано - 42,4 млн грн. Приріст за тиждень склав 1,6 млн грн. Із залишків субвенції із держбюджету на соціально-економічний розвиток територій минулих років використано 23,4 млн грн. Приріст за тиждень склав 2,2 млн грн. З 14 проєктів, вартість яких перевищує 1 млн грн, освоєння коштів розпочали по 11-ти. У 2020 році на рахунки замовників надійшло 26,4 млн грн коштів субвенції, касові видатки склали 2 млн грн. Освоєння коштів розпочали по 5 проєктах. По 27-ми вже завершені або оголошені тендерні процедури. По 11 укладені договори.

У галузі сільського господарства області триває комплекс польових робіт, посів озимого ріпаку, а також озимих колосових культур. З 16 вересня розпочинається друга хвиля пілотного проєкту щодо створення державного аграрного реєстру. Від Чернігівщини учасниками стали Кіптівська та Іванівська громади.

Серед найбільш актуальних  питань - відновлення доріг. За інформацією Управління капітального будівництва ОДА, з 29 об’єктів комунальної власності 19 завершено, 10 – в роботі. Місцеві автошляхи: на 16 ведуться роботи на завершальній стадії, 1 вже завершена, 2 на розгляді в АМКУ. На цьому тижні в експлуатацію введуть ще 4 автодороги.

В області триває активна підготовка до опалювального сезону. За інформацією Департаменту енергоефективності, транспорту, зв’язку та ЖКГ, рівень готовності паливно-енергетичного комплексу - 80%. На сьогоднішній день заборгованість за спожитий природний газ теплопостачальними підприємствами області становить 519 млн грн. З початку року борг зменшився на 45 млн грн. Борг тепловиків за розподіл природного газу - 15 млн грн, за спожиту електроенергію 2,5 млн і за розподіл електрики – 1,5 млн. АТ «Облтеплокомуненерго» виконує законодавчі вимоги перед «Нафтогазом» щодо укладання договорів, отже проблем із лімітами газу на опалювальний сезон не має. Загалом рівень оплати за житлово-комунальні послуги зріс на 1% і становить 98%.

Останнім часом на Чернігівщині спостерігається значна загроза виникнення пожеж різного характеру. Це і побутові пожежі, і загоряння трави, сміття, торфу.

Також було анонсовано проведення державних стратегічних навчань на території області, які стартують на цьому тижні. Буде розгорнуто декілька військових підрозділів, основні напрямки – посилення кордону і ведення розвідки. Вже розпочали тестування військовозобов’язаних на коронавірус.

Стан захворюваності на COVID-19:  з 2802 жителів області, у яких був підтверджений діагноз COVID-19, 216 перебувають на стаціонарному лікуванні у медзакладах, 1259 лікуються амбулаторно. 60 шкіл (14080 учнів) і 5 профтех закладів, що входять у «червону» зону переведені на дистанційне навчання. З огляду на сплеск захворюваності місцевим органам влади рекомендується відтермінувати або перенести всі святкові заходи.

Схожі матеріали (за тегом)