|  Архів Газети Чернігівщина архів газети | 18:56 | 12.01.2023

Підвищення розміру мінімалки і розмір фінансових санкцій

Підвищення розміру мінімальної заробітної плати автоматично вплине на розмір фінансових санкцій

З 1 вересня збільшено розмір мінімальної заробітної плати, який встановлений ст. 8 Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік"

В результаті з 01.09.2020 мінімальна заробітна плата підвищена:

- у місячному розмірі - з 4723 грн. до 5000 грн.;

- у погодинному розмірі - з 28,31 грн. до 29,20 грн.

Розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати (ч. 1 ст. 31 Закону України "Про оплату праці"). Тому починаючи з вересня 2020 року оплачують працю не нижче 5000 грн. у місячному розмірі та 29,20 грн. у погодинному розмірі.

Якщо працівнику, який виконав місячну норму праці, нарахували зарплату в меншому розмірі, роботодавець проводить доплату до її рівня, яку виплачує разом із зарплатою.

Слід зазначити, що підвищення розміру мінімальної заробітної плати автоматично вплине на розмір фінансових санкцій у вигляді штрафу в разі вчинення роботодавцями порушень законодавства про працю, які передбачені ч. 2 ст. 265 КЗпП України. Розмір таких штрафів визначають кратно розміру мінімальної заплати (МЗП), установленої законом на момент виявлення порушення.

 

Головний державний інспектор 

відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативно-правових актів   Управління Держпраці у Чернігівській області                                                                


Марина ВЕЛИЧКО

Схожі матеріали (за тегом)